SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czeska KRRiT grozi postępowaniem egzekucyjnym polskiemu nadawcy. „Skupiam się na biznesie w Polsce”

RRTV, odpowiednik KRRiT w Czechach wzywa na swojej stronie internetowej spółkę MWE Networks International do przedstawienia dowodu zapłaty kary i opłaty administracyjnej. Czeski regulator grozi nadawcy kanału Power TV postępowaniem egzekucyjnym. Do sprawy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl odniósł się właściciel MWE Networks Michał Winnicki.

W sierpniu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na swojej witrynie dwukrotnie opublikowała ponaglenia wobec MWE Networks Internaional, należącej do Michała Winnickiego. Jak informowaliśmy na początku czerwca, RRTV nałożyła na nadawcę Power TV równowartość 3,5 tys. zł kary za naruszenie miejscowych przepisów.

Kara i opłaty za postępowania administracyjne

Czeskie prawo nakłada na nadawców obowiązek przedstawienia sprawozdań z propagowania umiejętności korzystania z mediów. Muszą informować jakie działania edukacyjne w tym zakresie podjęli. Zdaniem czeskiego regulatora rynku radiowo-telewizyjnego spółka MWE Networks International takowego sprawozdania za 2019 rok nie przedstawiła. Stąd 20 tys. koron kary i 1 tys. kosztów postępowania administracyjnego.

Power TV poza Polską jest również obecny w ofercie czeskich sieci kablowych i operatorów telekomunikacyjnych, na przykład Vodafone. Przez pewien czas wersja tej stacji dla naszych południowych sąsiadów była nadawana również drogą satelitarną. Zrezygnowano z tej formy emisji, przez co RRTV wprowadziła zmiany w koncesji. Z tego tytułu RRTV cofnęła koncesję satelitarną i naliczyła 1000 koron opłaty administracyjnej. To blisko 180 zł.

Nadawca ma 8 dni na uregulowanie należności

Pierwsze wezwanie do zapłaty w tej właśnie sprawie RRTV opublikowała przed tygodniem. Dotyczyło 1000 koron. 26 sierpnia RRTV wydała kolejny komunikat, gdzie poza wezwaniem do uiszczenia wspomnianej opłaty administracyjnej wspomina o 20 tys. koron kary. – Jeśli nadawca nie udowodni w ciągu 8 dni od otrzymania tego wezwania, że przedmiotowe kwoty zostały opłacone lub wytoczono powództwo od tych decyzji do Sądu Miejskiego w Pradze, należne kwoty zostaną odzyskane w drodze egzekucji, za pośrednictwem właściwego organu egzekucyjnego – zapowiada w komunikacie RRTV.

„Skupiam się na biznesie w Polsce”

O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do właściciela MWE Networks Michała Winnickiego. – Do mnie osobiście żadne takie wezwanie nie dotarło. Dowiaduję się o tym z mediów. Spółka w Czechach faktycznie była trochę zaniedbana przez pandemię i lockdown, ale wysłałem polecenie do biura rachunkowego w Pradze, aby uregulowało wszystkie kary wraz z odsetkami. Osobiście w pełni skupiam się na rozwoju biznesu w Polsce, bo tutaj mamy już bardzo mocną pozycję na rynku i zwyczajnie brakuje czasu na projekty zagraniczne – mówi Winnicki portalowi Wirtualnemedia.pl. Dwa miesiące temu właściciel MWE Networks zapewniał, że po szczepionce uda się do Pragi, aby wyjaśnić sprawę.

Kanały Winnickiego w Polsce

Spółki związane z Michałem Winnickim są nadawcą wielu kanałów tematycznych w Polsce. Od maja w miejscu ATM Rozrywka w naziemnej telewizji cyfrowej dostępny jest adresowany do starszych widzów kanał Antena TV. Z MWE Networks związane są także stacje: Adventure, Biznes 24, Filmax, Gold TV, Home TV, Junior Music, Nuta.tv, Power TV, Super TV, Top Kids, Ultra 4K TV, a także stacje regionalne Echo 24, TVC. Firmy Winnickiego są też operatorami kilku multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej.

Dołącz do dyskusji: Czeska KRRiT grozi postępowaniem egzekucyjnym polskiemu nadawcy. „Skupiam się na biznesie w Polsce”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzes
Takie rzeczy wygaduje ktoś niepoważny
odpowiedź
User
Kris
Ale wstyd!
odpowiedź
User
tl
Mega profesjonalna firma, która wchodzi na zagraniczny rynek ale nie może dopilnować tego zagranicznego oddziału :D
odpowiedź