SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W sklepie RTV Euro AGD odmówiono sprzedaży ratalnej niewidomemu wiceministrowi, firma przeprasza

W jednym ze sklepów RTV Euro AGD wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Paweł Wdówik nie mógł kupić telefonu na raty, ponieważ jest niewidomy. Firma przeprosiła za tę sytuację. - Skontaktowaliśmy się już z naszymi partnerami bankowymi, żeby tak zmodyfikować procedury udzielania kredytów, aby w ramach obowiązujących przepisów prawnych wprowadzić dodatkowe ułatwienia dla osób ze specjalnymi potrzebami, które planują zaciągnięcie kredytu w naszym sklepie - zapowiedziała.

Paweł Wdówik, fot. youtubeArticle

- W sklepie #RTVEUROAGD odmówiono mi dzisiaj możliwości zakupu na raty, ponieważ jestem osobą niewidomą. Pani poprosiła, abym przyszedł z kimś dorosłym. Zdaniem pracownika żaden z  banków współpracujących z siecią: @AliorBankSA i @SantanderBankPL - opisał Paweł Wdówik w poniedziałek na Twitterze.

- Nie daje zgody na zawarcie umowy z osobą niewidomą. A teraz finał: te same raty, których mi odmówiono w sklepie. Bez najmniejszego problemu otrzymałem dokonując zakupu przez internet. Prawo do poprawki! - dodał.

Paweł Wdówik od stycznia br. jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych.

Wsparcie dla Wdówika w tej sytuacji zadeklarowały osoby zajmujące się ochroną praw obywatelskich. - Czy możemy pomóc? Jesteśmy pod tym samym adresem, co dotychczas - napisała Anna Błaszczak-Banasiak szefowa zespołu ds. równego traktowania w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Art. 32 ust. 2 Konstytucji z dedykacją dla sklepu: nikt nie może być dyskryminowany w życiu społ. lub gosp. z jakiejkolwiek przyczyny. Do zmiany ustawa o równym traktowaniu, która musi chronić przed dyskryminacją w dostępie do usług także osoby z niepełnosprawnością - oceniła Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, która ogłosiła swoją kandydaturę na Rzecznika Praw Obywatelskich.

RTV Euro AGD przeprasza

We wtorek RTV Euro AGD zamieściło stanowisko w tej sprawie skierowane do Pawła Wdówika. - Jest nam przykro z powodu opisanej sytuacji i wszelkich niedogodności, które z niej wyniknęły. Chcielibyśmy jednak wyjaśnić, że działania pracowników sklepu wynikały z troski o Pańskie formalne bezpieczeństwo podczas zawierania zobowiązania finansowego w postaci umowy kredytowej - wyjaśniła firma.

- Pana zgłoszenie potraktowaliśmy bardzo poważnie. Skontaktowaliśmy się już z naszymi partnerami bankowymi, żeby tak zmodyfikować procedury udzielania kredytów, aby w ramach obowiązujących przepisów prawnych wprowadzić dodatkowe ułatwienia dla osób ze specjalnymi potrzebami, które planują zaciągnięcie kredytu w naszym sklepie - opisała.

- Chcielibyśmy również podkreślić, że dodatkowo uwrażliwiamy nasz zespół na potrzeby wszystkich naszych Klientów, aby był on w stanie efektywnie pomóc również w takich przypadkach. Raz jeszcze przepraszamy za zaistniałą sytuację - podkreśliło RTV Euro AGD.

Wdówik nie podejmie działań prawnych

W środę Paweł Wdówik w wywiadzie w Polsat News stwierdził, że rozmawiał już z jednym z banków oferujących kredyty na zakupy w sklepach RTV Euro AGD. - Wyjaśniliśmy przebieg sytuacji, wiemy, że odpowiedzialność nie jest tylko po stronie banku - stwierdził.

- Mam nadzieję, że sklep w tej sprawie wykona jakieś ruchy, że podejmie szkolenia pracowników, a może też jakiś rodzaj wsparcia dla osób niewidomych czy to w szkole w Laskach, czy gdzieś indziej jako znak dobrej woli - zasugerował wiceminister.

Zaznaczył, że nie zamierza podejmować w tej sprawie żadnych działań prawnych.

Na koniec ub.r. działało 289 sklepów RTV Euro AGD w 186 miejscowościach. Placówek było o 12 więcej niż rok wcześniej.

W ub.r. firma Euro-net, do której oprócz sklepów stacjonarnych RTV Euro AGD należą sklepy internetowe Euro.com.pl i OleOle.pl, osiągnęła wzrost przychodów o 10,9 proc. do 7,52 mld zł oraz zysku netto ze 122,7 do 192 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W sklepie RTV Euro AGD odmówiono sprzedaży ratalnej niewidomemu wiceministrowi, firma przeprasza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl