SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruch Poparcia Palikota czarnym koniem wyborów? Traci SLD

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się pod koniec września, na PO zagłosowałoby 37,4 proc. Polaków; PiS mogłoby liczyć na 29,0 proc. poparcia, SLD na 10,5 proc., a Palikot na 8,2 proc. - wynika z sondażu firmy Estymator.

Ruch Poparcia Palikota czarnym koniem wyborów? Traci SLD

Badanie wyborcze:
Platforma Obywatelska RP- 37,4 proc. (w górę o 2,3 proc.)
Prawo i Sprawiedliwość - 29,0 proc. (w górę o 0,6 proc.)
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 10,5 proc. (spadek o 3,2 proc.)
Ruch Palikota - 8,2 proc. (w górę o 0,6 proc.)
Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,4 proc.
Polska Jest Najważniejsza - 4,8 proc.
Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - 1,3 proc.
Polska Partia Pracy - Sierpień 80 - 1,0 proc.
Prawica  - 0,3 proc.

Badanie przeprowadzono w okresie od 22 do 26 września 2011 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie  osób dorosłych. Liczebność próby wyniosła 1610 osób. Dwie trzecie wywiadów przeprowadzono metoda telefoniczna (numery stacjonarne i komórkowe) a pozostałą jedna trzecia metoda wywiadów ankieterskich w miejscach publicznych (on street). Maksymalny błąd statystyczny prezentowanych wyników wynosi 2,4% przy założonym poziomie ufności równym 0,95. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaki komitet wyborczy będą głosować.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruch Poparcia Palikota czarnym koniem wyborów? Traci SLD

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
zapowiada się ciekawie - upadek SLD i narodzenie Palikota ;)
odpowiedź
User
NOWA PRAWICA
Z przykrością stwierdzam, że Palikot jest ugrupowaniem, które zostało sztucznie stworzone, żeby rozbić młody elektorat Nowej Prawicy... . Kto ma rozum, zagłosuje jednak za wolnością i kapitalizmem.
odpowiedź
User
alik1
na jakiej podstawie stwierdzenie, ze Palikot to sztuczne ugrupowan ie. bpoicie się , ze Palikot wygra i z tąd ten głupi komentarz
odpowiedź