SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były prezes Fratrii i właściciel firm sprzedających produkty kosmetyczne w radzie nadzorczej Ruchu. Odchodzi Artur Sierant

Do rady nadzorczej Ruchu powołani zostali Tomasz Przybek, w przeszłości m.in. członek zarządu PAP oraz prezes Fratrii i PW „Rzeczpospolita”, oraz Krzysztof Kowalewski, prezes spółek Cotton Club Dystrybucja Polska i Smartec handlujących artykułami kosmetycznymi.

Tomasz PrzybekArticle

Według danych z KRS Tomasz Przybek i Krzysztof Kowalewski są w radzie nadzorczej Ruchu od minionego wtorku. Jednocześnie z rady odwołany został Artur Sierant zasiadający w niej od listopada 2018 roku.

Pozostałymi członkami rady nadzorczej Ruchu są Seweryn Kowalczyk (od listopada 2018 roku) oraz Joanna Lassak i Robert Harasimiuk (od kwietnia ub.r.). Od listopada 2018 roku do września ub.r. członkiem razy nadzorczej był Kamil Prokop.

Z kolei w zarządzie Ruchu od stycznia ub.r. są menedżerowie wyznaczeni przez Alior Bank: prezesem jest Miłosz Szulc, a członkami zarządu Piotr Regulski i Tomasz Swat.

Firma od września 2018 roku jest w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Wiosną ub.r. zawarła z wierzycielami dwa porozumienia, w ramach pierwszego jej zaległe zobowiązania mają zostać umorzone o 114 mln zł, a w ramach drugiego - o 9,5 mln zł. Porozumienia zostały już zatwierdzone przez sąd, ale jeszcze się nie uprawomocniły, ponieważ wierzyciele złożyli trzy wnioski o ich uchylenie.

Jeśli porozumienia wejdą w życie, Ruch ma zostać przejęty przez PKN Orlen. Koncern paliwowy skierował już do Komisji Europejskiej wniosek o zgodę na tę transakcję.

W 2018 roku Ruch zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 7,5 proc. do 1,24 mld zł, 77,34 mln zł straty operacyjnej (wobec 42,57 mln zł w 2017 roku) i aż 352,23 mln zł straty netto (rok wcześniej wyniosła ona 56,81 mln zł). Na tym ostatnim wyniku zaciążyły odpisy, m.in. 253,67 mln zł na obligacje spółki Lurena Investments.

Natomiast od stycznia do listopada ub.r. firma zanotowała ok. 50 mln zł straty netto i ujemne przepływy finansowe. W październiku wiceprezes Piotr Regulski przyznał, że obecnie ok. 700 punktów sprzedaży (głównie kiosków) należących do Ruchu stoi puste.

Tomasz Przybek z doświadczeniem w mediach, Krzysztof Kowalewski - w handlu

Od stycznia do września 2018 roku Tomasz Przybek był członkiem zarządu Polskiej Agencji Prasowej, został wybrany w ramach konkursu przeprowadzonego przez Radę Mediów Narodowych. Zrezygnował z tej funkcji z przyczyn osobistych.

W kwietniu ub.r. został prezesem państwowej firmy Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków, nadzorowanej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Od połowy 2012 do końca 2016 roku Tomasz Przybek był w zarządzie Fratrii (to wydawca m.in. „Sieci” i wPolityce.pl), w latach 2012-2015 jako prezes. Natomiast od połowy 2016 do wiosny 2018 roku był prezesem Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”, przejętego jesienią 2018 roku przez PAP.

Krzysztof Kowalewski od połowy 2013 roku jest właścicielem i prezesem spółki Cotton Club Dystrybucja Polska i Smartec, a od sierpnia 2015 roku pełni takie funkcje w firmie Smartec. Obie, jak wynika z ich sprawozdań, zajmują się „sprzedażą hurtową chusteczek nawilżanych , mydła, patyczków kosmetycznych  oraz płatków kosmetycznych”.

W 2018 roku Cotton Club Dystrybucja Polska zanotował 6,32 mln zł przychodów i 45,2 tys. zł straty, a Smartec miał 1,76 mln zł wpływów i 50,4 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były prezes Fratrii i właściciel firm sprzedających produkty kosmetyczne w radzie nadzorczej Ruchu. Odchodzi Artur Sierant

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiktor
W kwietniu ub.r. został prezesem państwowej firmy Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków, nadzorowanej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

W sumie, mając doświadczenie medialne, jak nic odnalazł się w zabytkach. I jedno i drugie to jakby nie patrzeć już historia. Tam doświadczenie jakie posiada jest bezcenne
odpowiedź
User
Gryf
Nareszcie w ruch ktoś kto zna się na mediach. Oczywiście abstrahuje od polityki, ale nie wszystko wokół niej się kreci
odpowiedź