SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Ruchem żegna się szef sprzedaży prasy

Pracę w Ruchu zakończył Rafał Bałazy, członek zarządu odpowiadający za sprzedaż detaliczną i sprzedaż prasy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Ruch / materiały prasowefot. Ruch / materiały prasowe

Według naszych ustaleń pracownicy Ruchu o odejściu Rafała Bałazego z firmy zostali poinformowani w poniedziałek.

Rafał Bałazy był członkiem zarządu Ruchu od jesieni 2021 roku. Odpowiadał za segmenty sprzedaży detalicznej i sprzedaży prasy. Wcześniej Bałazy był prezesem Orlen Baltics Retail - spółki zależnej Orlen, od jesieni 2020 roku większościowego akcjonariusza Ruchu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prezeską Ruchu od końcówki 2022 roku jest Joanna Bryx Ogrodnik. Po odejściu Rafała Bałazego to ona będzie zarządzała pionami sprzedaży detalicznej i sprzedaży prasy. W zarządzie Ruchu od jesieni 2020 roku pozostaje Bartosz Bielak.

Ruch nie dystrybuuje już prasy

Z końcem kwietnia Ruch wycofał się z dystrybucji prasy. Biuro prasowe Orlenu w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl wyjaśniło, że po analizie wszystkich obszarów działalności firma zidentyfikowała synergie, w tym operacyjne, sprzedażowe, zakupowe i logistyczne.

- Kluczowe jest dostosowanie marki do nowych trendów biznesowych, dlatego obecnie w naturalny sposób wypracowywane są rozwiązania i optymalizowana działalność spółki tak, by umożliwić jej szybką reakcję na zmiany rynkowe i wspierać najsilniejsze, najbardziej dochodowe obszary. Dlatego bardzo mocno koncentrujemy się na rozwoju segmentu usług kurierskich oraz nowych formatów gastronomiczno-sklepowych w ramach sieci detalicznej, wykorzystując przy tym duży potencjał pracowników spółki - wyliczył Orlen.

CZYTAJ TEŻ: Orlen z 4,3 tys. automatów paczkowych, ubyło 250 kiosków Ruchu

W kioskach i saloników prasowych Ruchu nadal można natomiast kupować gazety i czasopisma. Przetarg na ich dostarczanie wygrał Kolporter.

Grupa kapitałowa Ruch w 2022 roku zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 10,4 proc. do 799,61 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się z 61,25 do 86,07 mln zł. Zmalały przychody firmy z dystrybucji prasy, a wzrosły te z obszaru usług kurierskich.

Dołącz do dyskusji: Z Ruchem żegna się szef sprzedaży prasy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Budka podjął decyzję o likwidacji Ruchu, nawet nie rozmawiając z wydawcami, ten rząd i ci ludzie w nim to katastrofa.
odpowiedź
User
siwy
Budka podjął decyzję o likwidacji Ruchu, nawet nie rozmawiając z wydawcami, ten rząd i ci ludzie w nim to katastrofa.

No tak, bo za czasów pisu to ruch radził sobie świetnie. W/w członek zarządu zostanie zapamiętany jako ten który zamknął połowę kiosków i zakończył dystrybucję prasy. Brawo, dziękujemy.
odpowiedź
User
grzejnik
Ten tytuł brzmi równie kosmicznie jak "Z PiSem żegna się Jarosław Kaczyński". Warto zapamiętać nazwisko tego eksperta od sprzedaży prasy, dopełnił dzieła po dawnym prezesie.
odpowiedź