SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Rusz głową człowieku!'

Ruszył kolejny etap długofalowego programu 'Aktywuj się' Wirtualnej Polski i PZU Życie.

Program „Aktywuj się” ma uświadomić Polakom korzyści z kształtowania postaw profilaktycznych, które pomagają unikać chorób cywilizacyjnych, zwiększać sprawność intelektualną oraz, po prostu, polepszać samopoczucie.

Tym razem Wirtualna Polska, wraz z innymi patronami przedsięwzięcia, promuje aktywność umysłową. Każdy nauczyciel z pasją, charyzmą i zacięciem do robienia „czegoś nowego” ma szansę zostać wydawcą, redaktorem i organizatorem szkolnej gazetki. Jej forma, objętość, technika druku, format i szata graficzna, a także nakład, są dowolne. Ważna jest jedynie tematyka. Pismo dotyczyć ma aktywnego trybu życia. Podstawowym wymogiem formalnym jest częstotliwość ukazywania się gazetki – musi to być tygodnik lub dwutygodnik wydawany co najmniej przez 6 tygodni.

Zespół redakcyjny można stworzyć od podstaw, bądź skorzystać z już działającego. Gazetka może tym samym stanowić zupełnie nowe przedsięwzięcie, bądź być kontynuacją, czy "numerami specjalnymi" pisma wydawanego przed rozpoczęciem konkursu.

Żeby wziąć w nim udział, wystarczy zachęcić do działania pracowników oraz uczniów szkoły i do 31 grudnia 2006 r. wysłać opublikowane egzemplarze gazetki na wskazany w serwisie adres. Oceniać je będzie specjalne jury, złożone ze znanych dziennikarzy i ludzi kultury. Rozstrzygniecie Konkursu nastąpi do 16 stycznia 2007 r.

„Dzięki tej akcji można odkryć w sobie pokłady entuzjazmu, o które się być może nawet nie podejrzewaliśmy – mówi Artur Balana z Wirtualnej Polski – Włączyliśmy się do niej, gdyż promuje zdrowy tryb życia wśród niezwykle różnorodnych grup. Pierwszy jej etap, Program Profilaktyka, aktywizował lokalne ośrodki zdrowia i instytucje. Kolejny, Firma w Formie, uwrażliwiał pracodawców na zdrowie i aktywność pozazawodową pracowników. Ten natomiast skierowano do nauczycieli, dzieci i młodzieży szkolnej. Nasz serwis jest dla nich źródłem wiedzy o konkursie, a także platformą wymiany doświadczeń. Za jego pośrednictwem można np. skontaktować się z dziennikarzami, którzy podczas internetowych czatów udzielać będą młodym redaktorom przydatnych rad, wymienić opiniami na forum, czy skorzystać z poradników zawodowych redaktorów i wydawców, opracowanych specjalnie na potrzeby Rusz Głową.”

Kontent do serwisu dostarcza PZU Życie, jego prowadzenie i obsługa techniczna należą do Wirtualnej Polski, internetowego patrona „Aktywuj się”. Program finansuje fundusz prewencyjny PZU Życie. Inicjatywie patronują także Minister Zdrowia, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademicki Związek Sportowy.

http://aktywujsie.wp.pl/rusz_glowa/

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Rusz głową człowieku!'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl