SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza akcja "Czysty Punkt"

Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego we współpracy z Federacją Konsumentów rozpoczęło akcję mającą przyczynić się do respektowania praw konsumentów

Naklejka “Czysty Punkt”, umieszczona na skrzynce pocztowej lub drzwiach odbiorcy ma być sygnałem dla firm i instytucji, by nie dostarczać pod ten adres niezamawianych materiałów promocyjno-reklamowych.

Skrzynka pocztowa, z której po otwarciu wysypują się ulotki, stosy druków na wycieraczce – to obraz bardzo dobrze znany mieszkańcom polskich osiedli. Praktycznie każdego dnia do konsumentów trafia po kilka niezamawianych materiałów o treści promocyjno-reklamowej. Odbiorcy, od wielu lat przyzwyczajeni do takiej praktyki, z reguły bardzo szybko przeprowadzają wstępną selekcję. To, co nieprzydatne – czyli zwykle większość ulotek – ląduje najczęściej na podłodze pod skrzynką pocztową. Efekt to zaśmiecone klatki schodowe, windy, rejony przed wejściem do budynku. Również dostarczanie materiałów wprost pod drzwi adresata – na wycieraczkę lub wieszanie na klamce – z pewnością nie budzi entuzjazmu wszystkich mieszkańców.

Pomysł akcji “Czysty Punkt” zrodził się jako reakcja na liczne opinie i publikacje prasowe krytykujące masową wysyłkę bezadresowych druków reklamowych. Słusznie wskazywano, że praktyka ta stanowi zaprzeczenie profesjonalnej działalności marketingowej i jest uciążliwa dla odbiorcy. Stąd firmy i instytucje zrzeszone w SMB podjęły inicjatywę akcji zmierzającą do większego poszanowania praw konsumenta.

Głównym elementem akcji są naklejki “Czysty Punkt”, przeznaczone do umieszczania na drzwiach lub skrzynce pocztowej. Naklejka jest sygnałem dla doręczyciela, że adresat nie chce otrzymywać niezamawianych materiałów o treści promocyjnej. Lokator, w przypadku zmiany zdania, będzie ją mógł w każdej chwili łatwo usunąć. SMB przygotowało pilotażowo 20 tysięcy sztuk naklejek przeznaczonych do dystrybucji poprzez Federację. Wkrótce ruszy również specjalna infolinia. Osoby dzwoniące pod jej numer będą mogły uzyskać informacje o samej akcji, punktach, w których można otrzymać naklejki oraz o innych inicjatywach SMB.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza akcja "Czysty Punkt"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl