SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza finał konkursu "Artystyczny indeks Hestii"

Rozpoczyna się finałowa rozgrywka o indeks uczelni artystycznej w konkursie "Artystyczny Indeks Hestii"

Osiemnaścioro licealistów z całej Polski weźmie udział w finale podczas dwutygodniowych warsztatów plastycznych w Sopocie, organizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku i Grupę Ergo Hestia.

Sopockie warsztaty odbędą się w dniach 16 - 29 lutego. Etap regionalny konkursu "Artystyczny Indeks Hestii" przeprowadzono w pierwszym półroczu roku szkolnego 2003/2004 równolegle w osiemnastu regionach Polski. Uczestniczyło w nim łącznie blisko 250 młodych ludzi, którzy przedstawili ponad pół tysiąca prac malarskich i rzeźbiarskich. W każdym z osiemnastu ośrodków oceniały je regionalne kapituły konkursowe, w których znaleźli się artyści, profesorowie sztuk pięknych, nauczyciele, przedstawiciele lokalnych władz oraz sopockiego ubezpieczyciela.

Finaliści konkursu będą uczestniczyć w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. W ich trakcie przygotują prace (rysunek i malarstwo), które staną się przedmiotem oceny kapituły konkursowej, złożonej z profesorów ASP:
 • prof. Teresa Miszkin
 • prof. Maria Targońska
 • prof. Jerzy Ostrogórski
 • prof. Mieczysław Olszewski
 • prof. Andrzej Leszczyński

  O wstęp wolny na studia na wydziale malarstwa gdańskiej uczelni walczyć będą uczniowie z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Koszalina, Bydgoszczy, Kielc, Opola, Gdyni, Supraśla, Nałęczowa, Krakowa, Gliwic, Kalisza, Katowic, Rzeszowa, Szczecina, Zielonej Góry i Olsztyna.

  Inspiracją do organizacji konkursu stał się sukces wcześniejszego przedsięwzięcia Grupy Ergo Hestia prowadzonego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku - konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Co roku wybierany jest w nim najzdolniejszy student Akademii, który w nagrodę spędza - jako stypendysta Hestii - miesiąc w Nowym Jorku.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Rusza finał konkursu "Artystyczny indeks Hestii"

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl