SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza kolejna odsłona kampanii „Dziecko – świadek szczególnej troski”

Pod hasłem „Będę przesłuchany/a” rozpoczyna się nowy etap kampanii społecznej „Dziecko – świadek szczególnej troski”. Akcja jest skierowana zarówno do środowiska sądowniczego, jak i rodziców.

Startująca właśnie odsłona kampanii społecznej „Dziecko – świadek szczególnej troski” podkreśla podmiotowość dziecka w procedurach prawnych i jego prawo do szczególnej ochrony w takich sytuacjach. Akcja jest skierowana przede wszystkim do sędziów, prokuratorów, biegłych sądowych, psychologów i pedagogów, mając na celu na wzmocnienie ich kompetencji w zakresie przygotowania dzieci do udziału w procedurach prawnych, w tym samego przesłuchania. W ramach kampanii organizowane są szkolenia i dystrybuowane specjalne publikacje, m.in. „Karta Praw Dziecka Ofiary/Świadka Przestępstwa”, „Gdy dziecko jest świadkiem w sądzie”, „Jesteś świadkiem – masz prawo” oraz „Dziecko – świadek szczególnej troski”. Ponadto w sądach, prokuraturach, placówkach pomocowych i na komisariatach policji w całej Polsce umieszczane są ulotki, plakaty i kalendarze w dwóch wersjach pod hasłem „Będę przesłuchany/a”. Adresatami akcji są również rodzice i opiekunowie dzieci będących ofiarami lub świadkami przestępstw, a także same dzieci.

Kreację kampanii – zaplanowanej do końca roku – przygotowała na zasadzie pro bono agencja reklamowa VA Strategic Communications. Akcję, której pierwsza odsłona została przeprowadzona w 2004 roku, realizuje Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości, Rzecznikiem Praw Dziecka oraz instytucjami i organizacjami wchodzącymi w skład Koalicji na Rzecz Przyjaznego Przesłuchiwania Dzieci.
 

Dołącz do dyskusji: Rusza kolejna odsłona kampanii „Dziecko – świadek szczególnej troski”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl