SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszają zapisy do Young Creatives Cannes 2018

Wystartowały zapisy do tegorocznej edycji konkursu dla młodych przedstawicieli branży kreatywnej Young Creatives Cannes. Dwuosobowe zespoły mogą nadsyłać zgłoszenia do 1 lutego.

Article

W tegorocznej edycji konkursu, tak jak w roku ubiegłym, zgłoszenia przyjmowane będą w siedmiu kategoriach - Print, Film, Digital, Design, PR, Media oraz Clients. Nagrodą główną w każdej kategorii jest udział w międzynarodowych finałach konkursu Young Lions podczas Festiwalu Cannes Lions, który odbędzie się w czerwcu 2018 roku.

W konkursie mogą startować osoby urodzone po 25 czerwca 1987 r. (nieukończone 31 lat). Wszystkie zakwalifikowane zespoły mają za zadanie przygotować pracę stanowiącą odpowiedź na brief przygotowany przez partnerów poszczególnych kategorii. Uczestnicy na wykonanie zadania mają 24 godziny. 48 godzin mają na wykonanie pracy uczestnicy kategorii Film i Clients.

Uczestnicy kategorii Print będą mieli za zadanie wykonanie layout'u reklamy drukowanej. W kategorii Film zadaniem będzie stworzenie spotu do internetu. W przypadku kategorii Media i PR będzie to propozycja strategii działań odpowiednio mediowych i PR-owych. Osoby biorące udział w kategorii Design stworzą identyfikację wizualną, logotyp produktu lub projekt opakowania. Zadaniem w kategorii Digital będzie opracowanie zintegrowanej kampanii w social media, a w  kategorii Clients - briefu kreatywnego.

Przewodniczącą YC Design jest Agnieszka Koćmierowska, creative group head z Ogilvy&Mather. Kategorią YC Digital zaopiekuje się Kuba Sagan, dyrektor kreatywny w agencji K2. Obradom w kategorii YC PR przewodniczyć będzie Agnieszka Bacińska, CEO Walk PR. Prace młodych marketerów – YC Clients, oceniać będzie jury pod przewodnictwem Dawida Szczepaniaka, dyrketora kreatywnego agencji VML Poland. Przewodniczącym łączonego jury YC Print/ Film jest Martin Winther, creative director&partner z 180heartbeats + Jung V. Matt. Prace w kategorii Media oceniać będzie jury pod przewodnictwem Anny Gruszki, chief digital officer z IPG Mediabrands.

Eliminacje odbędą się w okresie 16 lutego – 12 marca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Klub Twórców Reklamy i Cannes Lions.

Dołącz do dyskusji: Ruszają zapisy do Young Creatives Cannes 2018

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl