SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyła akcja "Polska jest trendy"

Akcję "Polska jest trendy" zainaugurowano we wtorek w Belwederze. Ma ona promować nasz kraj oraz młodych zdolnych artystów, projektantów mody i aktorów w okresie poprzedzającym wejście Polski do Unii Europejskiej.

Akcja współorganizowana jest przez Kancelarię Prezydenta RP oraz miesięcznik "Elle". W uroczystości udział wzięli m.in.: Jolanta Kwaśniewska, minister ds europejskich Danuta Huebner, wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz oraz młodzi przedstawiciele świata kultury, mediów.

"Polska jest trendy, zawsze była i będzie. Nie wchodzimy do Unii z pustymi rękami, mamy ogromny kapitał młodości, kreatywności, chęci robienia rzeczy mądrych. Mamy dziesiątki powodów do dumy - kulturę, muzykę, modę. Musimy znaleźć się w Unii na jak najbardziej korzystnych warunkach i czuć się tam godnie" - mówiła Jolanta Kwaśniewska.

"Młode pokolenie chce, by Polska połączyła się z Unią, ale jednocześnie afirmuje polskość. Chcemy pokazać, że w sposób modny można być patriotą" - dodała redaktor naczelna "Elle" Marzena Wilkanowicz-Devoud.

Akcja ma być kontynuowana do chwili wstąpienia Polski do UE. Jej celem jest promocja młodych talentów poprzez organizowanie wystaw, koncertów, pokazów filmowych.

"Trzeba powiedzieć, dlaczego warto żyć w Polsce - mamy wspaniałe morze, molo w Sopocie, największą ilość poetów na metr kwadratowy, unikalny Teatr TV, Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Order Uśmiechu. No i cenny kapitał młodego talentu i intelektu" - uważa Wilkanowicz-Devoud.

Podczas spotkania Jolanta Kwaśniewska przekazała Danucie Huebner symbol akcji - biało-czerwony latawiec z podpisem prezydenta. "Po takim wsparciu na koniec negocjacji jesteśmy skazani na sukces. Mam nadzieje, że wrócimy z Kopenhagi z poczuciem, że wynegocjowaliśmy najlepsze warunki dla Polski" - mówiła Huebner.

Popularny aktor Robert Gonera uważa, że akcje promujące Polskę są potrzebne, ponieważ zmieniają sposób myślenia o naszym kraju. "Mamy coś do powiedzenia i trzeba to lepiej wyeksponować. Istnieje przynajmniej 100 powodów, dla których warto żyć w Polsce. Szczególnie cenna jest nasza mentalność, musimy wierzyć w nasz osobny, ale wartościowy sposób myślenia" - powiedział aktor.

Gonera uważa, że potencjał młodych twórców nie jest w Polsce odpowiednio wykorzystywany. "Państwo nie potrafi stworzyć mechanizmów, które by tych młodych ludzi wspierały. Jeżeli teraz pozwolimy im myśleć pozytywnie, będą tak myśleć później rządząc naszym krajem i tworząc jego kulturę" - zaznaczył aktor.

Zebrani goście mogli posłuchać koncertu młodych muzyków - Andrzeja Smolika, Artura Rojka, Kasi Nowickiej i obejrzeć wspólny pokaz mody trzynastu młodych projektantów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła akcja "Polska jest trendy"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl