SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyła 'Machina'

Na rynek powraca miesięcznik popkulturalny "Machina". 3 lutego wydany został numer zerowy magazynu w ilości 30 tysięcy egzemplarzy.

Przedpremierowy numer „Machiny” jest bezpłatny i mogą zamówić go wszyscy, którzy wejdą na stronę http://www.machina.net.pl/, zalogują się i zostawią swoje dane.

Nowa "Machina" to również specjalna gratka dla kolekcjonerów. Na stronie internetowej do nabycia będzie 250 numerowanych zerówek „Machiny”, które jako pierwsze zeszły z taśmy drukarskiej. Sygnowane będą autografami twórców magazynu.

    

„Machina” jest miesięcznikiem popkulturalnym, w którym czytelnicy znajdą publikacje związane z muzyką, filmem, nowymi technologiami, modą i stylem życia. Core target nowej Machiny to odbiorcy między 25 a 35 rokiem życia.

Prace nad budową nowego oblicza magazynu trwały od połowy 2005 roku. "Machinę" wydaje Platforma Mediowa Point Group. Wraz z zakupem praw do tytułu podjęte zostały decyzje o relaunchu pisma ukazującego się na rynku od 1996 do 2002 roku.

Intensywne prace nad numerem zerowym rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Na czele zespołu redakcyjnego stanął Piotr Metz. Autorzy nowej makiety i nowego logo „Machiny” Marek Trojanowski i Marek Knap zadbali oto, aby nowa „Machina” zyskała niespotykaną na polskim rynku wydawniczym formę. Radykalnie zmienione w warstwie typograficznej i kompozycyjnej logo określa intencje wydawcy. Pismo zyskuje nową tożsamość. Funkcjonując w nowych realiach wydawniczo-rynkowych zmienia się merytorycznie i graficznie.

Pierwszy numer „Machiny” ukaże się w marcu. Nakład pisma wyniesie pomiędzy 100 tysięcy a 120 tysięcy egzemplarzy. Nowej odsłonie „Machiny” towarzyszyć będzie szeroka kampania reklamowa, obejmująca mix mediów i narzędzi reklamowych, zarówno ATL, jak i BTL oraz innych niestandardowych form reklamy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła 'Machina'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl