SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyły eliminacje do opolskich "Debiutów" i "Premier"

Telewizja Polska ustaliła zasady eliminacji do konkursów "Debiuty" i "Premiery" 46. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na zgłoszenia debiutantów nadawca czeka do 14 kwietnia, a na piosenki do konkursu "Premier"- do 20 kwietnia.

Ruszyły eliminacje do opolskich

W tym roku uczestnicy konkursu "Debiuty" o nagrodę im. Anny Jantar zaśpiewają w opolskim amfiteatrze utwory z historii 50-lecia polskiego rock'n'rolla. Mogą zgłosić się do niego kandydaci, soliści i zespoły nie mający na swoim koncie płyty długogrającej.

W pierwszym etapie konkursu Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Dyrektora Artystycznego Festiwalu dokona wyboru nie więcej niż 30 piosenek. Do dnia 17 kwietnia 2009 r. Telewizja Polska ogłosi listę wykonawców, którzy 27 i 28 kwietnia zostaną poddani ostatecznej weryfikacji podczas występów na żywo w Warszawie. Ostatecznie Komisja Konkursowa wyłoni do 8 finalistów.

Do grona finalistów, spełniając warunki Regulaminu, dołączy także laureat programu "Szansa na sukces" oraz laureat konkursu zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Amfiteatrze w Opolu.

Utwory zgłaszane do konkursu "Premiery" powinny posiadać oryginalną muzykę i tekst w języku polskim, trwać nie dłużej niż 3'45", nie mogą być opracowaniami melodii ludowych oraz tzw. coverami oraz nie były prezentowane publicznie przed 15 lutego 2009 r.

Spośród nadesłanych zgłoszeń ostatecznego wyboru utworów do koncertu konkursowego (nie więcej niż 15 piosenek) dokona Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Dyrektora Artystycznego Festiwalu. Lista wybranych utworów i wykonawców zostanie ogłoszona na stronach TVP do 24 kwietnia 2009 r.

Laureatów konkursów "Debiuty" i "Premiery" wyłoni publiczność głosująca w systemie SMS i  Audiotele.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyły eliminacje do opolskich "Debiutów" i "Premier"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl