SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryanair wznawia loty i wprowadza ostry reżim sanitarny

Od 1 lipca linia lotnicza Ryanair będzie wykonywała tysiąc lotów dziennie. W związku z tym zaapelowała ona do swoich klientów o przestrzeganie nowych zasad bezpieczeństwa, które pomogą chronić zdrowie pasażerów oraz załóg pokładowych. Środki te obejmują nowe obowiązkowe zasady mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19, a także zalecenia dla pasażerów dotyczące ograniczenia interakcji oraz ulepszone procedury ochrony zdrowia i dezynfekcji samolotów.

Fot. RyanairArticle

- Cieszymy się, że od 1 lipca ponownie zaczynamy latać i zachęcamy zarówno naszych pasażerów, jak i pracowników do przestrzegania nowych zasad bezpieczeństwa, które pomogą w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. Pomiar temperatury, obowiązek noszenia maseczek, płatności bezgotówkowe oraz samoobsługa wszędzie, gdzie to tylko możliwe, ograniczą interakcje, a nasi pasażerowie mogą być pewni, że robimy wszystko, aby chronić ich zdrowie - powiedział Eddie Wilson, prezes Ryanaira.

Wilson dodał, że wszystkie samoloty irlandzkich linii lotniczych wyposażone są w najnowocześniejsze filtry powietrza HEPA, które usuwają unoszące się w powietrzu cząsteczki podczas całej podróży oraz oczyszczają powietrze co 3-4 minuty. Flota jest również codziennie dezynfekowana przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych, które działają ponad 24 godziny.

- Oczekujemy od naszych pasażerów stosowania się do tych prostych wskazówek, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19. W Ryanair robimy wszystko, co w naszej mocy, aby powrócić do latania, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, pozwolić ludziom wrócić do pracy i zacząć ponownie uruchamiać europejski przemysł turystyczny, od którego zależą teraz miliony miejsc pracy, szczególnie dla młodych ludzi - podkreślił szef Ryanaira.

Nowe zasady bezpieczeństwa Ryanaira

Pasażerowie mają obowiązek noszenia maseczek/zakrywania nosa i ust zarówno w terminalu lotniska, jak i na pokładzie samolotu. Członkowie załóg pokładowych Ryanaira również będą nosili maseczki, także podczas wejścia na pokład oraz lądowania.

Wszyscy pasażerowie na lotnisku (przed przejściem kontroli bezpieczeństwa) zostaną poddani pomiarowi temperatury, linie lotnicze zachęcają też pasażerów do samodzielnego pomiaru przed wyjściem z domu, aby uniknąć przykrej niespodzianki (Ryanair może nie wpuścić do samolotu chorej osoby). Przed wejściem na pokład zarówno pasażerowie, jak i załoga, powinni zdezynfekować ręce specjalnym płynem.

Przed lotem pasażerowie powinni dokonać odprawy on line w aplikacji Ryanair i zapisać mobilną kartę pokładową w telefonie. Zalecane jest także, żeby skorzystali z punktów do samodzielnego nadania bagażu, a także sami zeskanowali kartę pokładową przed wejściem na pokład. Linie lotnicze zachęcają też do ograniczenia bagażu do dwóch podręcznych toreb.

Zakaz tworzenia kolejek

Ryanair zachęca też do skorzystania z usługi Fast Track oraz Priority Boarding. Fast Track to ekspresowa kontrola bezpieczeństwa, która zapewnia dostęp do specjalnego przejścia i pozwala zredukować czas spędzony w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Z kolei Priority Boarding, czyli usługa pierwszeństwa w wejściu na pokład, ogranicza czas interakcji z innymi pasażerami.

Ryanair wprowadza też zakaz tworzenia kolejek, zarówno podczas wchodzenia na pokład, na pomostach pasażerskich oraz klatkach schodowych, jak też na pokładzie samolotu (np. do toalety).

Na lotnisku oraz na pokładzie akceptowane będą jedynie płatności kartami. W trakcie lotu obsługa będzie oferowała jedynie specjalnie pakowane posiłki i napoje, a magazyn pokładowy Ryanair będzie dostępny tylko w aplikacji mobilnej. 

Ryanair oczekuje straty i zwalnia pracowników

Będące największym europejskim tanim przewoźnikiem lotniczym irlandzkie towarzystwo Ryanair poinformowało w połowie maja, że z powodu kryzysu koronawirusowego spodziewa się w II kwartale br. straty 200 mln euro, czyli dwukrotnie większej niż prognozowano wcześniej.

Ryanair liczy się z tym, że w obecnym roku finansowym przewiezie mniej niż 80 mln pasażerów, czyli zaledwie połowę zakładanych pierwotnie 154 mln. Nie jest na razie w stanie oszacować, jaki księgowy rezultat przyniesie mu ten rok.

Irlandzka firma ogłosiła już zamiar zwolnienia do 3 tys. pilotów i członków personelu kabinowego. Bierze również pod uwagę wprowadzenie bezpłatnych urlopów, obniżenie płac nawet o 20 proc. oraz przejściowe zamknięcie swych baz w różnych państwach europejskich.

W roku finansowym 2019/20 z samolotów Ryanair skorzystało 148,6 mln podróżnych, czyli o około 4 proc. więcej niż rok wcześniej. Dzięki wzrostowi cen biletów wpływy spółki zwiększyły się w porównaniu z rokiem 2018/19 o 10 proc., do 8,5 mld euro.

Dołącz do dyskusji: Ryanair wznawia loty i wprowadza ostry reżim sanitarny

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gRzeHoO
Już widzę te źle skalibrowane termometry zawyzajace temperaturę. Wszystko aby podwójnie sprzedać bilet
odpowiedź
User
Mario
Właśnie dostałem maila o odwołany locie ze Sztokholmu do Gdańska w dniu 4 lipca tak więc nie ma uruchomionych lotów. Ktoś kogoś ładuje w balona
odpowiedź
User
lucy
Poprosze o zwrot gotowki za bilety z marca..czekanie mnie juz meczy..
odpowiedź