SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ryanair uznaje związki zawodowe pilotów, nie chce zakłóceń lotów w okresie świątecznym

Ryanair uznał prawa do zawiązywania związków zawodowych pilotów z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii. Współpraca nie obejmie pilotów zatrudnionymi u konkurencji.

Article

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair zaprosiły do rozmów pilotów ze związków zawodowych w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii. Przewoźnik uznał tym samym prawa związków zawodowych pilotów do reprezentowania pilotów Ryanaira w każdym z tych krajów pod warunkiem, że ustanowią komitety pilotów tych linii lotniczych i będą zajmować się ich sprawami. Przewoźnik nie będzie natomiast współpracował z pilotami zatrudnionymi w konkurencyjnych liniach lotniczych w Irlandii i w innych krajach.

- Ryanair chcąc uniknąć zakłóceń lotów swoich klientów w okresie świąt Bożego Narodzenia, całkowicie zmienia swoją dotychczasową politykę nieuznawania związków zawodowych. Ryanair wzywa związki zawodowe pilotów do odwołania strajków zaplanowanych na środę 20 grudnia, aby pasażerowie mogli spokojnie planować wyjazdy świątecznie i nie martwić się o potencjalne zakłócenia podróży – czytamy w komunikacie linii lotniczych.

Zdaniem prezesa Ryanaira, Michaela O’Leary’ego, do porozumienia ze związkami zawodowymi może dojść już na początku przyszłego roku.

- Podróże świąteczne są bardzo ważne dla naszych klientów, a ewentualne strajki mogłyby w znacznym stopniu je zakłócić. Jeśli najlepszą drogą by osiągnąć porozumienie, jest rozmowa z naszymi pilotami za pośrednictwem uznanych związków zawodowych, jesteśmy gotowi to zrobić. Dziś napisaliśmy do związków zawodowych pilotów zapraszając je do rozmów i wzywając do odwołania strajku w okresie świątecznym. Uznanie związków zawodowych będzie istotną zmianą dla Ryanaira, ale wielokrotnie wprowadzaliśmy już radykalne zmiany otwierając Ryanair Labs czy ogłaszając w 2013r. program „Always Getting Better”. Stawianie potrzeb naszych klientów na pierwszym miejscu i unikanie zakłóceń lotów w okresie świąt Bożego Narodzenia jest powodem, dla którego zmieniamy stanowisko i będziemy rozmawiali z naszymi pilotami za pośrednictwem uznanych związków zawodowych w ww krajach. Mamy nadzieję na porozumienie już na początku 2018r – komentuje Michael O’Leary.

We wrześniu br. Ryanair poinformował o odwołaniu ponad 2 tysięcy lotów, w tym na popularnych trasach z Londynu, Brukseli czy Barcelony. Sytuację wywołało błędne rozplanowanie urlopów pracowników, przez co przewoźnikowi zabrakło kadry do płynnej obsługi wszystkich zaplanowanych lotów.

W pierwszym półroczu tego roku Ryanair na polskim rynku obsłużył 5,32 mln pasażerów i miał 32,22 proc. udziału w rynku – najwięcej spośród wszystkich linii lotniczych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ryanair uznaje związki zawodowe pilotów, nie chce zakłóceń lotów w okresie świątecznym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl