SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

244 przejęcia na rynku media&telecom w USA tylko w pierwszym kwartale tego roku

Na rynku medialnym i telekomunikacyjnym w Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale tego roku zawarto 244 transakcje o łącznej wartości 37,6 mld dolarów - wynika z danych PwC.

Article

Pod względem wartości zawartych transakcji, w pierwszym kwartale br. odnotowano wzrost o 288 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim oraz spadek o 53 proc. względem ostatnich trzech miesięcy roku ubiegłego. Liczba zawartych transakcji w pierwszych trzech miesiącach tego roku była o 4 proc. większa niż w tym okresie rok wcześniej (244 wobec 236)  oraz o jedną trzecią większa niż w poprzednim kwartale (244 wobec 183).

Największą transakcją w sektorze mediów i telekomunikacji w USA było przejęcie 55 proc. akcji Thomson Reuters Corporation Financial & Risk przez fundusz Blackstone Group LP. Jej wartość wyniosła 17 miliardów dolarów.

W podziale na poszczególne sektory, prym w liczbie zawartych transakcji wiodą marketing i reklama (80 transakcji), internet i informacja (47), wydawnictwa (32) oraz telekomunikacja (30). Tylko jedną umowę zawarto w sektorze gier wideo.
 

Trzy czwarte zawartych  w omawianych sektorach umów opiewały na kwotę do 100 milionów dolarów. Kolejne 15 proc. to transakcje w przedziałach od 101 do 500  mln dolarów. Pozostałe umowy - o wartości powyżej pól miliarda dolarów i więcej - stanowią łącznie 10 proc. wszystkich transakcji, z czego połowa przekroczyła wartość miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 244 przejęcia na rynku media&telecom w USA tylko w pierwszym kwartale tego roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl