SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rysunki z dziecięcym lękiem w kampanii przeciw piciu alkoholu w ciąży (wideo)

Fundacja EY prowadzi kampanię społeczną, której celem jest uświadomienie Polkom zagrożeń wynikających z picia alkoholu w czasie ciąży. Strategią, kreacją i koordynacją akcji zajmuje się agencja LiquidThread (Publicis Media), a planowaniem i zakupem mediów Starcom.

Article

Kampania, w której Fundacja EY zachęca do całkowitej abstynencji w czasie ciąży, rozpoczęła się w związku ze Światowym Dniem FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy). Działania odbywały się w kilku etapach. Jednym z pierwszych były warsztaty plastyczne z dziećmi, których zadaniem było zilustrowanie negatywnych uczuć, jakie towarzyszą, na co dzień dzieciom chorym na FAS. Rysunki wydrukowane zostały na papierze służącym do pakowania alkoholu.

Oprócz rysunków na papierze znalazły się także kluczowe fakty dotyczące FAS. Partnerami akcji są: Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) oraz Supermarket „Piotr i Paweł”. Ekspedientki stoisk monopolowych w sklepach „Piotr i Paweł” podczas sprzedaży alkoholu owijają butelki w papier kampanii społecznej. Akcja w sklepach będzie trwać, aż do wyczerpania nakładu papieru.

- Świadomość zagrożeń wynikających z picia alkoholu w czasie ciąży jest w Polsce wciąż bardzo niska, a dodatkowo nagromadziło się wokół tego tematu wiele mitów. Jednym z nich jest stwierdzenie, że niewielka ilość alkoholu podczas ciąży jest nieszkodliwa. Tymczasem nawet, jeśli lampka wina nie jest zagrożeniem dla kobiety ciężarnej, to nawet najmniejsza ilość alkoholu szkodzi płodowi i może spowodować nieodwracalne skutki w zdrowiu dziecka - mówi Agnieszka Palka, pedagog i koordynator projektów w Fundacji EY.

Akcja pod hasłem „#dzieciniechcafas” otrzymała wsparcie w postaci działań w internecie (wideo, display, social media) oraz aktywności public relations.

Strategią, kreacją oraz organizacją i koordynacją niestandardowej części kampanii zajęła się agencja LiquidThread. Za planowanie i zakup mediów odpowiada Starcom. Obie agencje nawiązały współpracę z Fundacją EY w efekcie postępowania ofertowego.

Dołącz do dyskusji: Rysunki z dziecięcym lękiem w kampanii przeciw piciu alkoholu w ciąży (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl