SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawca News24 sprzedał inwestorowi akcje za 3 mln zł

Spółka Astro, nadająca stacje News24 i E-Sport TV oraz produkująca „Familiadę”, sprzedała funduszowi ASI Tech Tier Investment swoje akcje za 3 mln zł. Firma kupiła te walory od spółki swojego prezesa Ryszarda Krajewskiego w zamian za wierzytelność wycenioną na 2,4 mln zł.

Ryszard Krajewski, prezes Astro (fot. Jacek Kowalski)Article

ASI Tech Tier Investment kupił 3 mln akcji Astro po 1 zł za sztukę. Ten pakiet stanowi 8,08 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Astro kupiło te walory po 80 groszy za sztukę od spółki RK Productions należącej do Ryszarda Krajewskiego, prezesa i głównego akcjonariusza Astro. W zamian przekazało mu wycenioną na 2,4 mln zł wierzytelność pieniężną od krakowskiego Stowarzyszenia Superteam.

Po tej transakcji do RK Productions należy 18,23 mln akcji Astro stanowiących 49,12 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Ponadto Ryszard Krajewski bezpośrednio ma 6,7 mln walorów (to 18,05 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu).

W zeszły piątek kurs giełdowy Astro wynosił 29 groszy, przez rok zmalał o 43,4 proc.

W listopadzie 2021 r. ASI Tech Tier Investment podpisał umowę, w której zobowiązał się, że w ciągu trzech miesięcy kupi akcje nadawcy za 3 mln zł, a docelowo ma zainwestować w nie maksymalnie 10 mln zł. Pierwsze transze inwestycji zrealizował na początku ub.r.

W lutym ub.r. Astro uruchomiło kanał informacyjny News24, stopniowo rozszerzana jest jego ramówka i dystrybucja - w listopadzie pojawił się w ofertach UPC Polska i Play Now. W grudniu firma podpisała umowę dotyczącą realizacji dla Telewizji Polskiej kolejnych 90 odcinków „Familiady”.

W trzecim kwartale ub.r. Astro przy wzroście przychodów z 370,4 do 528,7 tys. zł zanotowało 1,45 mln zł straty netto, o czym przesądziły koszty związane z News24.

Dołącz do dyskusji: Nadawca News24 sprzedał inwestorowi akcje za 3 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Józio
Czy możecie mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi? Czy wszystkie trzy podmioty są jakoś powiązane ze sobą przez osobę prezesa? W jakim celu robi się takie sprzedaże zakupy?
odpowiedź
User
martin
hamy nowyh luźi
odpowiedź
User
Analiza
A kto jest tam teraz naczelnym?
odpowiedź