SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rządowy portal Gov.pl ze stronami 19 ministerstw, ponad 1,3 tys. usług w ofercie

Od początku 2019 roku w portalu Gov.pl dostępne są strony 19 ministerstw tworzących obecnych rząd – poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki temu rozwiązaniu każdy z obywateli ma uzyskać wygodny dostęp do zasobów zgromadzonych przez wszystkie resorty oraz ponad 1300 usług pozwalających na załatwienie online rozmaitych spraw związanych z administracją publiczną.

Article

Prace nad platformą Gov.pl mającą skupiać w jednym miejscu w sieci wszystkie najważniejsze kwestie związane z kontaktem Polaków z administracją państwową trwają od 2017 r. Już wówczas Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji (MC) zapowiadał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że jednym z celów tego projektu jest ułatwienie użytkownikom dostępu do zasobów i usług prowadzonych przez poszczególne ministerstwa tworzące obecny rząd.

Teraz resort cyfryzacji poinformował że w ramach platformy Gov.pl udało się zebrać na niej 19 ministerstw, do których internauta może przejść posługując się odpowiednią zakładką na stronie głównej.

– Internauci na www.gov.pl znajdą nie tylko informacje o działalności poszczególnych ministerstw i ich ofercie dla obywateli, ale również możliwość załatwienia wybranych spraw urzędowych przez internet. Prosto, szybko, a co najważniejsze w dowolnym czasie – zaznacza w komunikacie Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Według MC na portalu można, np. za pomocą wyszukiwarki odnaleźć informacje o poszczególnych usługach administracji publicznej. Poza wskazówkami, jak załatwić daną sprawę w urzędzie, obywatele będą mogli skorzystać także z formularza internetowego. Ten pozwoli na załatwienie sprawy online. Jak informuje resort cyfryzacji obecnie portal oferuje dostęp do ponad 1,3 tys. usług.

Ponadto na Gov.pl użytkownicy znajdą informacje o działalności poszczególnych ministerstw, informatory, poradniki, efekty prac grup roboczych, informacje dotyczące prac legislacyjnych, czy aktualnie prowadzonych projektów. Wszystkie informacje utrzymywane są w centrum danych NASK.

Zgodnie z zapowiedzią kolejnym krokiem przy rozbudowie portalu Gov.pl będzie włączenie zasobów serwisu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W dalszych etapach rządowa strona wzbogacona zostanie o serwisy urzędów marszałkowskich czy wybrane Biuletyny Informacji Publicznej.

Jak informuje MC docelowo platforma będzie zawierać kompletne informacje związane z administracją rządową i sprawami publicznymi.

Dołącz do dyskusji: Rządowy portal Gov.pl ze stronami 19 ministerstw, ponad 1,3 tys. usług w ofercie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurek
Trzeba przyznać, że spoko to jest. Ciekawe jaki to ma zasięg?
odpowiedź