SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Rzeczpospolita" dalej liderem

W październikowym rankingu najczęściej cytowanych mediów, przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów, liderem pozostaje Rzeczpospolita

Drugie miejsce również bez zmian - zajęła je Gazeta Wyborcza. Natomiast na trzeciej pozycji znalazło się Radio Zet, które wyprzedziło stałego „brązowego medalistę” - Życie Warszawy. Do finałowej piętnastki zakwalifikowały się także dwie stacje telewizyjne – TVN i TVN24 oraz portal internetowy Onet.pl.

W okresie od 1 do 31 października 2004 r. dziennikarze cytowali wiadomości podawane na łamach innych mediów 6485 razy (4865 razy w prasie, 1029 w telewizji i 591 w radiu). Najwięcej odwołań dotyczyło Rzeczpospolitej, na którą powoływano się 1095 razy. Dużym zaskoczeniem jest trzecia lokata Radia Zet, najczęściej cytowanej stacji radiowej - przez ostatnie kilka miesięcy trzecie miejsce należało bowiem do Życia Warszawy. Na doniesienia Radia Zet powoływano się najczęściej w kontekście afery Orlenu (84 cytaty), polityki (54) oraz nowych informacji o zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki. Kolejne pozycje w rankingu rozgłośni radiowych zajęły RMF FM oraz PR 3 PR. 

Rzeczpospolita - 1095
Gazeta Wyborcza - 1051
Radio Zet - 259
Życie Warszawy - 246
Fakt - 234
Trybuna - 208
Życie - 158
Wprost - 149
Polityka - 142
Super Express - 139
TVN - 131
RMF FM - 131
PR 3 - 125
Onet.pl - 120
TVN 24 - 117.

Zdecydowana większość przekazów, to przeglądy prasy. Duża liczba cytatów poruszała temat afer – m.in. afery związanej z Grzegorzem Kurczukiem i ze śmiercią Marka Karpia, a także afery starachowickiej oraz paliwowej. Najwięcej odniesień dotyczyło afery Orlenu i spotkania Jana Kulczyka z Władimirem Ałganowem – tematy te zajmują odpowiednio szóste i ósme miejsce w swojej kategorii. Najwięcej doniesień o działalności komisji śledczej i kulisach afery pochodziło z Radia Zet i RMF FM.

Najczęściej cytowanymi stacjami telewizyjnymi były w październiku TVN i TVN24, na które powoływano się w związku z aferą paliwową oraz polityką.

TVN - 131
TVN 24 - 117
TVP 1 - 91
POLSAT - 39
TVP2 - 9
TVP3 - 3

Wśród najczęściej cytowanych stron internetowych na pierwszym miejscu uplasował się Onet.pl, a drugą pozycję zajęła Interia.pl. Obydwa portale cytowano najczęściej w kontekście ciekawostek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Rzeczpospolita" dalej liderem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl