SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa felietonistka w „Rzeczpospolitej”

Dziennikarka historyczna Estera Flieger dołączyła do grona stałych felietonistów „Rzeczpospolitej” (Gremi Media). Jej teksty będą ukazywały się w piątkowych wydaniach.

Estera Flieger, fot. twitter.com/estera_flieger Estera Flieger, fot. twitter.com/estera_flieger

- Z ogromną radością przyjęłam zaproszenie do grona stałych felietonistów i felietonistek. Dziękuję, naprawdę to jest nieopisana radość - przyznała Estera Flieger na platformie X.

Jej felietony będą publikowane na drugiej stronie w piątkowych wydaniach „Rzeczpospolitej”, pierwszy pojawił się już w zeszły piątek. Poprzednio w tym miejscu ukazywały się felietony Jacka Cieślaka, szefa działu kulturalnego w „Rz”.

Stałymi felietonistami na drugiej stronie dziennika są także Marek Cichocki (jego teksty są publikowane zwykle w poniedziałki), Jerzy Surdykowski (we wtorki), Jan Zielonka i Jacek Czaputowicz (w środy) i Robert Gwiazdowski (w czwartki).

Pod koniec 2022 roku Estera Flieger została sekretarzem redakcji kwartalnika historycznego „Karta”. Wcześniej przez trzy lata pracowała jako redaktorka w NGO.pl, a w latach 2016-2019 w „Gazecie Wyborczej” (pisała też do dodatków „Duży Format” i „Ale Historia” oraz miesięcznika „Książki”). Ponadto współpracowała z „Newsweek Historia” i „Guardianem”, a w ostatnich latach z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Rzeczpospolitą”.

Według danych PBC w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 30 343 egz., po spadku rok do doku o 11 proc.

Dołącz do dyskusji: Nowa felietonistka w „Rzeczpospolitej”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K
Dobrze, że po tylu odejściach Rz może się podzielić choć jedną dobrą wiadomością. Zyskuje naprawdę świetną felietonistkę. Pierwszy od dawna ruch w dobrą stronę
8 13
odpowiedź
User
Www
Kolejna gazetka bez napletka?
10 7
odpowiedź
User
insider
Dobrze, że po tylu odejściach Rz może się podzielić choć jedną dobrą wiadomością. Zyskuje naprawdę świetną felietonistkę. Pierwszy od dawna ruch w dobrą stronę


stany średnie
4 2
odpowiedź