SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Rzeczpospolita” najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

W marcu br. najczęściej cytowanym medium była „Rzeczpospolita”. Wśród serwisów internetowych liderem był Onet.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Article

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w marcu br. pierwsze miejsce zajęła „Rzeczpospolita”. Na drugiej pozycji znalazła się „Gazeta Wyborcza”, a na trzeciej - „Dziennik Gazeta Prawna”.

Na liście piętnastu najczęściej cytowanych mediów znalazło się w sumie 11 tytułów prasowych, 2 stacje telewizyjne, 1 rozgłośnia radiowa i 1 portal internetowy.

 

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajął „Wprost”, a miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był „Forbes”.

 

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, a na trzeciej - TVP1.

 

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie RMF FM, a na kolejnych miejscach znalazły się Radio ZET i TOK FM.

 

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano Onet.pl, za którym uplasowały się sportowefakty.pl i tvn24.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 22 razy.

 

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Puls Biznesu". Najczęściej cytowanym portalem został money.pl, a telewizją - TVN 24 Biznes i Świat.

W marcu br. najczęściej cytowanym medium regionalnym był "Dziennik Polski". Na drugim miejscu znalazła się "Polska Gazeta Wrocławska", a na trzecim - TVP Bydgoszcz.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 3581 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 marca 2014 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 3667 razy (2677 razy w prasie, 487 w telewizji i 503 w radio). Analiza obejmuje ponad 900 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, TVN24, TVN CNBC, TVN Turbo, Polsat, Polsat News, TV Biznes, TV4) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie/RDC, Radio Maryja, Radio PiN, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl