SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

"Rzeczpospolita" najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

W styczniu 2017 r. najczęściej cytowanym polskim medium była "Rzeczpospolita". Wśród serwisów internetowych liderem był Onet.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Article

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w styczniu 2017 r. na fotelu lidera znalazł się dziennik "Rzeczpospolita", wyprzedzając stacje radiowe Radio ZET i RMF FM. Na kolejnych miejscach uplasowały się Onet.pl i "Fakt".

W Top 15 zestawienia znalazło się w sumie 6 tytułów prasowych oraz po 3 stacje radiowe, stacje telewizyjne i serwisy internetowe.

W styczniu największą uwagę dziennikarzy przykuła sprawa pieniędzy ze zbiórek KOD, które trafiły do firmy Mateusza Kijowskiego. Często poruszano także temat kryzysu parlamentarnego w Polsce oraz informacje o podróżach posłów Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych stycznia znalazła się "Rzeczpospolita", która wyprzedziła "Fakt" i "Gazetę Wyborczą". Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajął "wSieci", a miesięcznikiem na który najczęściej powoływały się inne media, były "Perspektywy".

 

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania Polsat News, a na trzeciej - TVP Info.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie Radia ZET, a na kolejnych miejscach znalazły się RMF FM i PR1.

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano Onet.pl, za którym uplasowały się serwisy wPolityce.pl i WP.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 52 razy.

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Dziennik Gazeta Prawna", wyprzedzając "Puls Biznesu" oraz Money.pl.

Z kolei najczęściej cytowanym medium regionalnym w styczniu było Radio Wrocław. Na drugim miejscu znalazło się Radio Kraków, a na trzecim - Radio Szczecin.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 6875 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z 1-31 stycznia 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z innych mediów 6897 razy (3482 razy w prasie, 2348 w telewizji i 1067 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Rzeczpospolita" najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Korw
A gdzie tvn24.pl?
9 8
odpowiedź