SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” wypłaci 9,68 mln zł dywidendy

Akcjonariusze Gremi Media (to wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zdecydowali, że firma wypłaci 9,68 mln zł dywidendy - po 5,67 zł na akcję.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIGrzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI

Dzień dywidendy ustalono na 1 czerwca. Jej wypłata została podzielona na dwie transze wynoszące po 4,84 mln zł, pierwsza trafi do akcjonariuszy 21 czerwca, a druga 21 lipca.

W czwartek za akcję Gremi Media płacono 120 zł, przy takim kursie stopa dywidendy wynosi 4,7 proc.

Większościowym akcjonariuszem Gremi Media jest firma KCI kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza, ma walory stanowiące 76,6 proc. kapitału i 82,4 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Gremi Media jest wydawcą dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet” oraz miesięcznika „Uważam Rze Historia” oraz ma 78,1 proc. akcji spółki E-kiosk. W ub.r. zanotowała spadek skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 10,9 proc. do 96,14 mln zł, natomiast jej skorygowany zysk EBITDA zwiększył się z 21,81 do 22,6 mln zł, a zysk netto - z 14,4 do 16,35 mln zł.

Gremi Media wystawione na sprzedaż

Pod koniec marca br. KCI poinformowało, że zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczący posiadanego pakietu akcji Gremi Media. Zaczęło współpracę z firmą doradczą Deloitte Advisory, która będzie odpowiadać za „przeprowadzenie potencjalnej transakcji w drodze otwartego procesu pozyskania od zainteresowanych inwestorów ofert nabycia akcji”.

Eksperci z branży wydawniczej komentowali dla Wrtualnemedia.pl, że Gremi Media może być atrakcyjna spółką dla innych wydawców z segmentu biznesowego i spółek powiązanych z obecną władzą. Ponadto od paru lat dyskutowano o konsolidacji wśród trzech gazet gospodarczych.

W zeszłym tygodniu KCI w ramach skorygowanej strategii na lata 2019-2030 zapowiedziało inwestycje w projekty nieruchomościowe i kompleks Alvernia Planet, natomiast o Gremi Media wspomniało tylko zdawkowo, wśród projektów, w których chce być mniejszościowym inwestorem.

W pierwszym kwartale br. grupa Gremi Media zanotowała spadek przychodów o 7,3 proc. do 21,82 mln zł i zysku netto z 3,54 do 2,03 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” wypłaci 9,68 mln zł dywidendy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Saf
Titanic...
odpowiedź
User
walter
to się nazywa zwijanie interesu.
odpowiedź