SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media przeniosła część druku „Rzeczpospolitej” z Agory do Polska Press

Od początku sierpnia drukowaniem „Rzeczpospolitej” i jej dodatków (wydawcą jest Gremi Media) będzie zajmować się Polska Press. Poprzednio przez kilka lat odpowiadała za to wyłącznie Agora, z którą Gremi Media będzie kontynuować współpracę w mniejszym zakresie.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi MediaArticle

Gremi Media zawarła z Polska Press umowę do końca lipca 2019 roku, która po upływie tego okresie - jeśli nie zostanie wypowiedziana przez żadną ze stron - przedłuży się na czas nieokreślony.

Według szacunków Gremi Media przez 5 lat wartość umowy wyniesie ok. 17 mln zł. - Cena druku ustalana będzie na bieżąco zgodnie z formułą cenową zawartą w umowie, w oparciu o zamawiany nakład dziennika i aktualne ceny papieru do druku - zaznaczono w komunikacie giełdowym spółki.

Polska Press odpowiada za druk „Rzeczpospolitej” oraz jej dodatków i wydań specjalnych. Pierwszy numer wydrukowany przez firmę ukazał się w środę.

Gremi Media ogranicza współpracę z drukarniami Agory

Ostatnio przez prawie sześć lat drukowaniem „Rzeczpospolitej”, tak samo jak „Parkietu”, zajmowała się Agorę. Wydawca dzienników (wówczas działający pod nazwą Presspublica) zdecydował się na tę współpracę, po tym jak zamknął własne drukarnie.

W komunikacie giełdowym Gremi Media nie podano, dlaczego firma zdecydowała się przenieść druk „Rzeczpospolitej” do Polska Press. Według naszych ustaleń wydawca będzie teraz dzielił zlecenia druku „Rzeczpospolitej” między obie firmy.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 45 074 egz., z czego 10 919 w formie elektronicznej.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media miała 22,95 mln zł przychodów i 85 tys. zł zysku netto. Natomiast sama spółka Gremi Media zanotowała 21,73 mln zł wpływów ze sprzedaży (po spadku o 5,7 proc. w skali roku) i 619 tys. zł zysku netto (wobec 162 tys. zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media przeniosła część druku „Rzeczpospolitej” z Agory do Polska Press

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
LOL Agora już nawet na drukowaniu przestanie zarabiać.
odpowiedź
User
walter
ups
odpowiedź
User
Macy
Chyba tylko cześć druku?
odpowiedź