SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

S&P obniżył rating właściciela sieci komórkowej Plus

Agencja Standard & Poor's Ratings Services obniżyła długoterminowy rating kredytowy Polkomtela do BB+ z BBB+ i utrzymała go na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (na której umieściła go 6 lipca br.), poinformowała agencja w komunikacie.

S&P obniżył rating właściciela sieci komórkowej Plus

Jednocześnie rating krótkoterminowy został obniżony do B z A-2 i usunięty z listy obserwacyjnej. Z kolei rating programu obligacji spółki zależnej Polkomtel Finance AB został utrzymany na liście obserwacyjnej.

"Decyzje ratingowe odzwierciedlają nasze przeświadczenie, że Polkomtel jest w trakcie pozyskiwania znaczących środków na rynku długu, aby sfinansować przejęcie tej spółki przez pana Solorza-Żaka. Rozumiemy, że finansowanie dłużne - którego część została już zaakceptowana przez banki - wyniesie w sumie ok. 13-14 mld zł, włączając dług podporządkowany. W efekcie uważamy, ze polityka finansowa Polkomtela nie jest już adekwatna dla ratingu na poziomie inwestycyjnym" - głosi komunikat.

Agencja przypomina, że Polkomtel podał, iż na 31 marca br. zadłużenie spółki wynosiło ok. 1,1 mld zł.

"Zamierzamy dokonać przeglądu decyzji o umieszczeniu ratingu na liście obserwacyjnej w ciągu trzech miesięcy, gdy zapoznamy się ze szczegółami dotyczącymi nowej struktury kapitałowej Polkomtela" - zapowiada też S&P.

Zygmunt Solorz-Żak i konsorcjum sprzedające 100% akcji operatora mobilnej sieci Plus - Polkomtela - podpisali przedwstępną umowę w sprawie transakcji, której wartość ma wynieść 18,1 mld zł.

Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), która - według umowy - musi zostać pozyskana do końca 2011 roku, w przeciwnym wypadku umowa ulega rozwiązaniu. W ub. tygodniu UOKiK poinformował, że otrzymał wniosek dotyczący zgody na przejęcie Polkomtela.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: S&P obniżył rating właściciela sieci komórkowej Plus

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Indianijczyk
Kto w ogóle przejmuje się ratingami. Jasne, Plus jest niewiarygodny, a np. najbardziej wiarygodne są Stany, które już pod samym nosem mają swój śmierdzący dług... To agencji nie wzrusza - dają im AAA. Polkomtel to dobra i wiarygodna firma i nie piszę tego tylko dlatego, że od lat korzystam z ich usług, ale dlatego, że taka jest prawda.
odpowiedź
User
kania
Srutututu kolowkiwalnie ujmując:)
Plus pod Solorzem zyska na wartości, firma już ma przewagę w stosunku do konkurencji ,jak dojdzie mega szybki internet w pakiecie to już wogóle Tmobile i Orange zaczną się pakować:)
odpowiedź