SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

S4 Capital z 7 proc. wzrostem przychodów w pierwszym półroczu

Firma S4 Capital, należąca do Martina Sorrella odnotowała w I połowie tego roku wzrost przychodów o blisko 7 proc. w stosunku do tego samego okresu ub.r. Zysk organiczny wzrósł o 12,2 proc.

Article

Firma S4 Capital miała w I połowie br. przychody w wysokości 141,3 mln funtów (183 mln dolarów), co oznacza wzrost o 60,7 proc. w ujęciu rocznym. Większość wzrostu wynikała z fuzji i przejęć. Organiczny wzrost przychodów (z wyłączeniem fuzji i przejęć oraz wpływu kursów walut) wyniósł 6,9 proc.. Strata po opodatkowaniu za ten okres wyniosła 8,8 mln funtów(11,4 mln dolarów). Zysk organiczny przed opodatkowaniem wzrósł o 12,2 proc..

Obecnie firma zatrudnia ponad 2650 osób w 30 krajach w obu Amerykach, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Jego obecna kapitalizacja rynkowa wynosi około 1,9 miliarda funtów (2,6 miliarda dolarów).

Nowe zyski w pierwszej połowie obejmowały zlecenia z Paypal, Dole Foods, Bumble, Verizon i innych. Firma twierdzi, że obecnie ma dwóch klientów, którzy generują ponad 20 milionów dolarów przychodu rocznie, w tym Google i jedną firmę technologiczną, której nazwy nie ujawniono.

Podobnie jak inne spółki holdingowe, S4 Capital podaje, że kwiecień był najgorszym miesiącem dla firmy i że od tego czasu przychody stopniowo rosną, a trend powinien utrzymywać się do końca roku, a „pełne ożywienie” spodziewane jest w 2021 roku.

Oczekuje się, że przychody organiczne za cały rok 2020 osiągną dwucyfrowe wartości. Firma przewiduje, że budżety zwiększą takie branże, jak technologia, opieka zdrowotna, finanse, rozrywka w domu i zakupy online.

- Tragedia COVID-19 tylko przyspieszyła tempo cyfrowej transformacji i zakłóceń na poziomie konsumentów, mediów i przedsiębiorstw - stwierdził Martin Sorrell. Dodał, że S4 jest przygotowana do znacznego wzrostu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: S4 Capital z 7 proc. wzrostem przychodów w pierwszym półroczu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl