SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Saatchi & Saatchi dla Blend-a-med

Saatchi & Saatchi Poland zdobyło złotą statuetkę w konkursie Klubu Twórców Reklamy za kampanię reklamową "Pasy"

Reklama powstała dla produktu Blend-a-med Whitestrips marki Blend-a-med.

Kampania Blend-a-med Whitestrips: "Pasy" powstała z inicjatywy Saatchi& Saatchi Poland. Głównym założeniem kampanii było stworzenie niestandardowej strategii reklamowej, komunikującej główną korzyść, oferowaną przez Blend-a-med Whitestrips - skuteczne wybielanie zębów. W tym celu zdecydowano się na wykorzystanie niekonwencjonalnych nośników, co ma prowadzić do lepszej zauważalności komunikowanej cechy produktu.

Inspiracją dla wykreowania nietypowej reklamy było skojarzenie podstawowej korzyści oferowanej przez Blend-a-med Whitestrips z pasami przejścia dla pieszych, które -niejednokrotnie podniszczone - są wybielane za pomocą farby. Zestawienie skojarzeniowe, wybielania zębów za pomocą pasków Blend-a-med i wybielania pasów dla przechodniów, zwiększyły siłę oddziaływania reklamy poprzez uzyskanie efektu spójności cech produktu z wykorzystywanym nośnikiem.

Akcja przeprowadzana została w Łomiankach. Na zniszczonym, poszarzałym przejściu początkowo namalowano na biało jeden z pasów i podpisano hasłem: "Sponsorowane przez Blend-a-med Whitestrips". Po jakimś czasie pomalowano pozostałe pasy, co zapewniło całościowy efekt. W ten sposób przejście zostało całkowicie "wybielone". Pasy stały się tym sposobem integralną częścią komunikacji produktu i jednocześnie - w przenośni - efektem jego działania.

Za stronę kreatywną i organizacyjną przedsięwzięcia odpowiedzialna jest agencja Saatchi & Saatchi.

Blend-a-med Whitestrips - nowoczesne, jednorazowe, cieniutkie paski pokryte wybielającym żelem dentystycznym. Przykleja się je na zęby na pół godziny, dwa razy dziennie. Żel uwalnia aktywny tlen, który dociera do przebarwień i usuwa je w sposób zupełnie bezpieczny dla szkliwa. Kuracja trwa 1 tydzień.

Team kreatywny - twórcy pomysłu:

Bożena Ślaga, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, Art. Director od 4 lat, w agencji Saatchi&Saatchi od roku. Doświadczenie zdobywała w agencjach Bates Poland, McCann Ericsson Polska pracując dla takich Klientów, jak: BAT, Polska Akcja Humanitarna, Coca-Cola, Nescafe, LG Petro Bank. Radosław Kotapka, ukończył Kulturoznastwo na Uniwersytecie Śląskim, copywriter od 4 lat, w Saatchi&Saatchi od roku. Doświadczenie zdobywał w agencjach Bates Poland, McCann Ericsson Polska pracując dla takich Klientów, jak: BAT, Polska Akcja Humanitarna, Coca-Cola, Nescafe, LG Petro Bank.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Saatchi & Saatchi dla Blend-a-med

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl