SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sakiewicz wraca do Jedynki, a Pospieszalski trafia do niej z Dwójki

Na antenę TVP 1 wraca program publicystyczny "Pod prasą" prowadzonyprzez Tomasza Sakiewicza, który zdjęty został z anteny za prezesuryPiotra Farfała. Z Dwójki do Jedynki przeniesiony zostaje teżtalk-show "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego.

W programie "Pod prasą", który zadebiutował na antenie TVP 1 wgrudniu 2007 roku, zaproszeni przez redaktora naczelnego "GazetyPolskiej" publicyści komentowali wydarzenia mijającego tygodnia. Wmarcu tego roku p.o. prezes TVP Piotr Farfał zdecydował ozakończeniu emisji magazynu.

Teraz propozycję powrotu Sakiewiczowi złożył nowy dyrektorJedynki Wojciech Hoflik. - Celem nowego kierownictwa TVP 1 jestprzywrócenie tego, co zniszczono. Program "Pod prasą" miał bowiemdużą oglądalność - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl TomaszSakiewicz. Z danych AGB Nielsen Media Research wynika, żeodcinki "Pod prasą" emitowane od września 2008 roku do marca br. wsoboty o 8.15 oglądało 700 tys. widzów, dając stacji 17,23 proc.udziału. Jedynka zajmowała w tym czasie drugie miejsce w rynkutelewizyjnym, za Dwójką, która miała udział na poziomie 18,83proc.

Nowa edycja "Pod prasą" ruszy 5 grudnia br.Program tak jak wcześniej będzie nadawany w soboty po porannych"Wiadomościach" - Formuła magazynu będzie zbliżona, możliwe sąjedynie kosmetyczne zmiany - tłumaczy Sakiewicz. Wraz z powrotemaudycji z anteny spadnie magazyn poradnikowy "Dzień dobry w sobotę"pokazywany o 7.00, a inne programy nadawane w sobotnie porankizostaną poprzesuwane.

Od grudnia na antenę Jedynki trafi też program "Wartorozmawiać" Jana Pospieszalskiego, obecny od 2004 roku wramówce Dwójki. Na jego usunięcie z TVP 2 zdecydował się obecnyszef tej anteny Rafał Rastawicki. Decyzja w sprawie przeniesienia"Warto rozmawiać" do TVP 1 zapadła wczoraj. Wiadomo, że poruszającykontrowersyjne tematy talk-show będzie nadawany w czwartkowewieczory, ale nie znana jest jeszcze godzina jego emisji. Ostatniodcinek "Warto rozmawiać" na antenie TVP 2 zostanie nadany jutro o21.40.

Dołącz do dyskusji: Sakiewicz wraca do Jedynki, a Pospieszalski trafia do niej z Dwójki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
efendi
Po co progran wrócił na antenę TV 1. Przecież Sakiewicz to jeden z bardziej nawiedzonych dziennikarzy. Jego obsesją jest PO. Nie słyszałem ,żeby ten cymbał kiedykolwiek krytykował Kaczyńskicjh i PIS. Jest to dziennikarz , który jest bardziej nienawidzony niż lubiany. Ten typ rzuca się jak pies. na rząd PO. Jak długo będzie trzeba przełączać program I , wtedy gdy pojawia się ten " obiektywny " dziennikarzyna. Stołek dosał podejrzewam w nagrodę od Kaczorów. A fe !!!!
odpowiedź
User
emeryt_59
W TVP zatrudniają takie kreatury jak Sakiewicz, Pośpieszalski i jeszcze innych chyba tylko w celu całkowitego zniszczenia telewizji publicznej.
odpowiedź