SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Salony telekomów czynne w pandemii. Bez wysp w centrach handlowych

Ograniczenia dotyczące handlu w dobie pandemii koronawirusa ominęły polskie telekomy. Najwięksi operatorzy nadal prowadzą swoje salony w centrach handlowych, wyjątkiem są tak zwane wyspy w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m2.

Article

W związku z nową falą pandemii koronawirusa i rosnącą liczbą zakażeń Covid-19 w naszym kraju wprowadzono przepisy ograniczające m.in. ruch w galeriach handlowych. Sklepy z wielu branż zostały zamknięte, mogą tam jednak funkcjonować m.in. punkty usługowe, które obejmują także placówki polskich operatorów komórkowych.

Salony otwarte

Cztery największe polskie telekomy informują o tym, że ich punkty obsługi klienta oraz sprzedaży w centrach handlowych funkcjonują normalnie, z pewnymi wyjątkami.

Czytaj także: Zamknięte kina i większość sklepów w galeriach handlowych - Empiki otwarte. „Armagedon się nie wydarzy”

- We wszystkich naszych salonach możecie bez przeszkód załatwić sprawy związanie z naszymi usługami, ofertą albo wybrać nowe urządzenie czy potrzebne akcesoria - informuje w komunikacie Orange Polska. - W kraju działa prawie 700 salonów Orange Polska, i tych w galeriach handlowych, i poza nimi.

Operator zapewnia, że jego salony są przygotowane, aby wspierać klientów w bezpieczny sposób. Konsultanci obsługujący klientów pracują w maseczkach lub przyłbicach, przy wejściu do każdego salonu można skorzystać z dostępnych środków dezynfekcyjnych lub rękawiczek ochronnych.

- Przestrzenie, z którymi klienci mają bezpośredni kontakt, takie jak stanowiska obsługi, kasy czy ekspozycje, są regularnie czyszczone i dezynfekowane - zapewnia Orange Polska.

Play w mailu skierowanym do Wirtualnemedia.pl potwierdza dostępność swoich salonów, zwraca jednak uwagę na pewne wyjątki.

- Zapewnienie ciągłości usług jest dla nas priorytetem - podkreśla Play. - Zwłaszcza, że jako operator telekomunikacyjny dostarczamy usługi wyjątkowo istotne w tym specyficznym, trudnym i bezprecedensowym czasie,  bo zapewniające wszystkim bezpieczny kontakt z rodziną i bliskimi, umożliwiające edukację oraz kontynuowanie działalności zawodowej. Nasze salony w galeriach handlowych działają przy zachowaniu wszelkich rygorystycznych środków bezpieczeństwa, natomiast zamknięte są tzw. wyspy w centrach handlowych o powierzchni ponad 2000 m2.

W galeriach handlowych działają też bez zakłóceń salony sieci Plus. - Zgodnie z regulacjami wprowadzonymi przez rząd obecne ograniczenie działalności galerii handlowych wyłącza z niego określone sklepy oraz punkty usługowe – informuje nas Plus. - W grupie, której nie obowiązuje zakaz działalności znajdują się również punkty usług telekomunikacyjnych. To oznacza, że salony Plusa i Cyfrowego Polsatu znajdujące się w galeriach handlowych są otwarte, z zachowaniem oczywiście wszystkich rygorów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa klientów i pracowników.

Podobnie jak Play, Plus zaznacza, że zamknięte są te punkty, które działają w formie tzw. wysp, ale zdaniem operatora w skali całego kraju jest to tylko kilkanaście tego typu stanowisk.

Czytaj także: Decathlon wprowadza dostawy ekspresowe. Zakupy u klienta dwie godziny od zamówienia

Na podobnych zasadach jak konkurenci funkcjonuje także T-Mobile Polska. - Nasze salony, również te w galeriach handlowych, pozostają otwarte – potwierdza operator. - W każdym z nich ściśle przestrzegamy wszelkich norm, aby klienci w pełni bezpiecznie mogli załatwić istotne dla nich sprawy związane z usługami T-Mobile. Zakupy można też zrealizować w sklepie internetowym www.t-mobile.pl i skorzystać z opcji bezpłatnej dostawy.

 

Dołącz do dyskusji: Salony telekomów czynne w pandemii. Bez wysp w centrach handlowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl