SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samoloty LOT-u w nowych barwach (foto)

W przyszłym roku PLL LOT wprowadzą odświeżoną identyfikację wizualną swoich samolotów. Firma przygotowała ją we współpracy z ekspertami z zakresu designu.

Zmienione malowanie samolotów LOT-u zachowuje cechy tradycyjnego logo firmy przedstawiającego żurawia w okręgu, który jest jej znakiem rozpoznawczym od 1929 roku. Jednocześnie nowa identyfikacja wizualna ma unowocześnić i zdynamizować design samolotów. - To krok w nowoczesność z zachowaniem szacunku do tradycji - opisuje Dorota Haller, dyrektor marketingu i produktu PLL LOT.

W zmienionym malowaniu symbol żurawia pozostanie na ogonach samolotów. Ujawnione pod koniec ub.r. plany przeniesienia go w mniej widoczne miejsce na przedzie samolotów spotkały się z protestami m.in. wśród internautów (więcej o tej sprawie).Pomysł wprowadzenia nowych barw oraz same prace projektowe były skonsultowane przez PLL LOT z projektantem Andrzejem Pągowski, profesorami ASP Lechem Majewskim i Maciejem Buszkiewiczem oraz prezesem Instytutu Marki Polskiej Mirosławem Borucem. Ich opinie i wskazówki miały istotny wpływ na ostateczną wersję odświeżonego malowania.Zmieniona identyfikacja wizualna samolotów PLL LOT zostanie wprowadzona w przyszłym roku, kiedy do floty firmy wejdzie Boeing 787 Dreamliner, najnowocześniejszy samolot na świecie. Będzie to pierwsza modyfikacja barw samolotów LOT-u od 1978 roku. 


Dołącz do dyskusji: Samoloty LOT-u w nowych barwach (foto)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lufthansa
wygląda niesamowicie - gratulacje!!!
odpowiedź
User
Gembal
Supcio.
odpowiedź
User
Flyer
Czy na zdjęciach jest nowa, czy stara wersja?
Ktoś się musiał ewidentnie wykazać. Ciekawe ile ta "rewolucyjna" zmiana będzie kosztować. Klientów oczywiście. Ktòrzy, tak jak ja, w większości w ogòle nie zauważą tych zmian.
odpowiedź