SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samorządy rezygnują z ogłoszeń w prasie

Samorządy nie chcą nadal zamieszczać w prasie drukowanej obowiązkowych ogłoszeń o przetargach, tłumacząc to wysokimi kosztami. Zapis o takich ogłoszeniach ma zniknąć z nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie.

Samorządy rezygnują z ogłoszeń w prasie

Samorządowcy na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zadeklarowali, że zaakceptują projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości, jeśli zniknie z niego zapis o obowiązku umieszczania ogłoszenia w prasie drukowanej.

- Przedtem tego zapisu nie było. Jest dostęp do źródeł internetowych. Drukujemy te ogłoszenia także w gazetach lokalnych - opisuje Mariusz Poznański, wiceprzewodniczący komisji, cytowany przez Portalsamorzadowy.pl. - Gdybyśmy mieli ten zapis zostawić, to gminy byłyby narażone na bardzo wysokie koszty drukowania tych ogłoszeń w gazetach ogólnopolskich. Chcemy je ograniczyć. Poza tym właściwie niczym nie jest to uzasadnione w dzisiejszych czasach - dodaje.

Wiceminister administracji i cyfryzacji Magdalena Młochowska zadeklarowała, że jej resort przychyla się do tej prośby. Natomiast Piotr Styczeń, wiceminister transportu budownictwa i gospodarki morskiej, zwrócił uwagę, że według obecnych przepisów samorządy w prasie nie muszą zamieszczać całych ogłoszeń o przetargach czy sprzedaży nieruchomości, tylko ich skrócone wersje.

Styczeń dodał, że ministerstwo chce, żeby jeszcze przez jakiś czas takie ogłoszenia ukazywały się w prasie. - Jeżeli samorządy chcą wyłącznie formy elektronicznej, to my się do tego przychylimy, ale będziemy musieli to jeszcze raz konsultować to międzyresortowo - zadeklarował.

Według danych Kantar Media w I kwartale br. dzienniki cennikowo zarobiły z reklam 15,4 proc. mniej niż rok wcześniej (zobacz szczegóły). Natomiast ZenithOptomedia Group prognozuje, że w całym br. wpływy reklamowe gazet codziennych będą o 21,5 proc. mniejsze niż w ub.r. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samorządy rezygnują z ogłoszeń w prasie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
art
Gwóźdź do trumny Wyborczej.
odpowiedź
User
Autorytet Moralny
Nic z tego ...
Zostaną przywołani do porządku szybciej, niż im się wydaje.
Pieniądze są wszak potrzebne do podtrzymywania przyjaznych mediów.
odpowiedź