SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Urządzenia Samsung Galaxy z certyfikatem ABW

Wybrane urządzenia Samsunga z serii Galaxy, chronione przy pomocy platformy Samsung Knox, otrzymały certyfikat ochrony kryptograficznej wydany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W ramach procesu certyfikacji prowadzonego przez ABW, wydany został certyfikat ochrony kryptograficznej obejmujący wybrane mechanizmy bezpieczeństwa Samsung Knox.

Samsung podkreśla, że "platforma Samsung Knox, która spełnia rygorystyczne wymagania stawiane przez rządy oraz organizacje na całym świecie, zapewnia bezpieczeństwo rodziny urządzeń mobilnych Samsung Galaxy."

"Certyfikacja przeprowadzona została w ramach programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Jest to inicjatywa o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (dawniej Ministerstwo Cyfryzacji) na rzecz Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa. Partnerstwo ma za zadanie m.in. zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług i podnieść poziom świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. Obecność od 2019 r. firmy Samsung Electronics Polska w PWCyber jest częścią ciągłego dialogu z administracją publiczną oraz poczucia odpowiedzialności w obszarze jednego z największych wyzwań XXI wieku – cyberbezpieczeństwa." - czytamy w komunikacie Samsunga.

Samsung Knox to wielowarstwowa platforma bezpieczeństwa, która chroni zarówno firmy, jak i indywidualnych użytkowników korzystających ze smartfonów i tabletów.

Jak podaje koreański producent, Knox zabezpiecza ponad miliard urządzeń mobilnych Galaxy na całym świecie, a jego skuteczność potwierdzają certyfikaty bezpieczeństwa przyznane na całym świecie przez instytucje rządowe i analityczne.

Dołącz do dyskusji: Urządzenia Samsung Galaxy z certyfikatem ABW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl