SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung z grą edukacyjną w Roblox

Agencja Gamingowa Game Changer stworzyła dla Samsung pierwszą konsultowaną z nauczycielami grę edukacyjną „Stacja Galaxy – bezpieczne miejsce w sieci” na platformie gamingowej Roblox.

„Stacja Galaxy – bezpieczne miejsce w sieci” to gra edukacyjna skierowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Gra powstał na najpopularniejszej platformie gamingowej – Roblox. 

Zobacz: Samsung nawiązuje współpracę z Netfliksem, aby odtworzyć uniwersum „Squid Game”

Samsung stawia na gaming

Podczas rozgrywki najmłodsi mają okazję zapoznać się z zagrożeniami czyhającymi w cyberprzestrzeni: uczą się, jak je identyfikować i odpowiednio na nie reagować. Angażująca zabawa pozwala w łatwy sposób wytłumaczyć dzieciom trudniejsze pojęcia związane z cyberbezpieczeństwem i zwrócić ich uwagę na temat zagrożeń, jakie napotkać mogą podczas codziennego korzystania z internetu.

Podczas rozgrywki gracze będą mogli nauczyć się między innymi netykiety, czyli zasad kulturalnego i mądrego korzystania z sieci, poznają takie pojęcia jak scam, spam, czy fejk, dowiedzą się, jak tworzyć silne hasła i jak rozpoznać bezpieczne strony, czy godne zaufania aplikacje. W cyberprzygodach będą im towarzyszyły postaci Netki i Webera oraz kapitana Knoxa, które służą fachową pomocą z zakresu bezpieczeństwa. Zdobytą wiedzę utrwalać będą podczas minigier poświęconych poszczególnym cyberzagrożeniom.

Specjalnie dla nauczycieli i opiekunów powstała dydaktyczna wersja gry, która pozwala na wykorzystanie jej podczas zabawy w domu lub podczas zajęć lekcyjnych. Tryb dostępny będzie dla szkół biorących udział w projekcie oraz dla zainteresowanych rodziców na stronie stacjagalaxy.pl wraz ze skryptem opisującym przebieg zajęć z wykorzystaniem gry. Na zainteresowanych czeka również specjalnie przygotowany skrypt, tłumaczący rodzicom i nauczycielom czym jest Roblox, jak z niego korzystać oraz w jaki sposób wdrożyć kontrolę rodzicielską.

Działania związane ze „Stacją Galaxy – bezpieczne miejsce w sieci” będą realizowane przez cały 2024 rok. Autorem i pomysłodawcą gry jest Game Changer. 

Dołącz do dyskusji: Samsung z grą edukacyjną w Roblox

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl