SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung na CES 2022: nowe telewizory i ekrany na 2022 rok

Tuż przed rozpoczęciem targów CES 2022 w Las Vegas (5-8 stycznia) firma Samsung zaprezentowała najnowsze urządzenia Micro LED oraz telewizory Neo QLED i lifestyle'owe. Tegoroczna oferta koreańskiego producenta obejmuje większy wybór rozmiarów ekranu oraz możliwe do spersonalizowania akcesoria i usprawniony interfejs.

Article

Samsung Micro LED - wyświetlacz z 25 mln diod LED wielkości mikrometra

Wyświetlacz Micro LED oferuje wysoką jakość obrazu za sprawą 25 milionów diod LED wielkości mikrometra indywidualnie generujących światło i kolor.

Micro LED z oferty Samsunga na rok 2022 obsługuje także 20-bitową głębię skali szarości. Według koreańskiej firmy oznacza to, że ekran jest w stanie odwzorować każdy detal sceny, oferując przy tym maksymalnie szczegółową kontrolę, a jest to możliwe m.in. dzięki sterowaniu jasnością i kolorem, które obejmuje ponad milion poziomów, gwarantując tym samym wrażenia w jakości HDR.

Ekran wyświetla ponadto 100% gamy barw DCI i Adobe RGB. Do tego dochodzi minimalistyczny design, w ramach którego ekran zajmuje aż 99,99% przodu urządzenia.

Ponadto, Micro LED oferuje różne funkcje mające ułatwiać użytkowanie i personalizację. Jedną z nich jest Art Mode (Tryb Sztuka), który pozwala użytkownikom wybierać i prezentować na ekranie dzieła sztuki czy cyfrowe fotografie. Micro LED z oferty na rok 2022 oferuje również dwie ekskluzywne prace multimedialne stworzone przez artystę i designera Refika Anadola.

Funkcja Multi View umożliwia jednoczesne śledzenie treści pochodzących z czterech różnych źródeł – z dowolnego spośród czterech portów HDMI urządzenia bądź ze wszystkich tych portów na raz – w rozdzielczości 4K przy nawet 120 kl./sek. Z kolei Dolby Atmos oferuje wrażenia audio klasy premium za sprawą górnych, bocznych i dolnych głośników kanałowych generujących wielowymiarowe brzmienie.

Podczas CES 2022 Samsung zaprezentuje Micro LED w trzech rozmiarach: 110", 101" i 89".

Telewizory Samsung Neo QLED z procesorem Neo Quantum i Dynamic Sound Experience

Samsung wyposażył telewizory Neo QLED z oferty na rok 2022 w nowy procesor Neo Quantum, który oferuje zaawansowane mapowanie kontrastu za sprawą BLU (jednostki podświetlenia), zwiększając skalę luminacji z 12- do 14-bitowej. To umożliwia lepszą kontrolę źródła światła, jakim są diody Quantum Mini LED. W efekcie telewizor może kontrolować oświetlenie na skali obejmującej 16 384 kroków, a zatem czterokrotnie więcej niż oferowane we wcześniejszych modelach 4096 kroków.

Nowa technologia Shape Adaptive Light wykorzystuje procesor Neo Quantum, by analizować linie, kształty i powierzchnie w celu sterowania układem światła generowanego przez diody Quantum Mini LED.

Telewizory Neo QLED firmy Samsung na rok 2022 oferują ponadto Real Depth Enhancer - multiinteligentny algorytm sterujący jakością obrazu. To technologiczne udoskonalenie ma zapewniać większe poczucie realizmu prezentowanych treści, definiując widoczne na ekranie obiekty, przetwarzając je z uwzględnieniem tła i generując większą głębię.

Ponadto, w Neo QLED na rok 2022 zastosowano tryb EyeComfort, który automatycznie dostosowuje jasność i tonację ekranu dzięki wbudowanemu czujnikowi światła i informacjom o porze dnia. W miarę jak zmienia się światło otoczenia, ekran stopniowo zmniejsza poziom jasności, oferując cieplejszą tonację i odpowiednio dostosowując poziom niebieskiego światła.

W tym roku telewizory Neo QLED mają także dostarczyć lepszego brzmienia. Dostępne we wcześniejszych modelach rozwiązanie OTS (Dźwięk Podążający za Obiektem), które kieruje dźwiękiem tak, by "poruszał" się w pomieszczeniu w sposób odpowiadający ruchowi widzianych na ekranie obiektów, zostało rozbudowane. W rezultacie urządzenia na rok 2022 oferują funkcję OTS Pro wykorzystującą głośniki kierujące dźwięk ku górze, by generować pełniejsze brzmienie przestrzenne. Nowe telewizory zapewniają ponadto wrażenia Dolby Atmos za sprawą dodania nowych głośników kanału górnego.

Telewizory lifestyle'woe Samsunga z wyświetlaczem Matte Display

Telewizory lifestyle'owe Samsunga z oferty na rok 2022 stanowią połączenie technologii i designu, oferując spersonalizowane wrażenia.

W The Frame (rozmiary od 32" do 85"), The Sero i The Serif (od 43" do 65") zastosowano nowy wyświetlacz Matte Display o właściwościach antyodblaskowych i antyrefleksyjnych oraz zabezpieczony przed odciskami palców.

Jak podaje Samsung, nowy Matte Display otrzymał trzy poświadczenia UL (Underwriter Laboratories): "Wolny od odblasku wywołującego odbicia", "Wolny od odblasku zmniejszającego komfort oglądania" i "Wolny od odblasku uniemożliwiającego oglądanie prezentowanych treści".

Telewizory Samsung Smart na rok 2022 z nową platformą Smart Hub

Telewizory Samsung Smart z oferty na rok 2022 otrzymały nową platformę Smart Hub, która pomaga dobrać i odkrywać treści w oparciu o preferencje widzów. Nowy Smart Hub wskaże ulubione programy lub pomoże odkryć coś nowego, a wszystko to przy skróconym czasie wyszukiwania. Oferowany w ramach platformy pasek boczny pozwala przełączać się pomiędzy kategoriami – Multimedia, Gry (Gaming Hub) i Ambient.

Gaming Hub umożliwia graczom odkrywanie nowych tytułów i korzystanie z tych, które już znają, za sprawą usług streamingu. Biblioteka gier jest dostępna dzieki partnerstwom Samsunga z Nvidia GeForce Now, Stadia i Utomik.

Watch Together to nowa aplikacja, która pozwala użytkownikom łączyć się na wideoczacie z przyjaciółmi lub członkami rodziny i jednocześnie oglądać ulubione seriale czy filmy.

NFT Platform to aplikacja, która wykorzystuje intuicyjną, zintegrowaną platformę w celu odkrywania i kupowania cyfrowych dzieł sztuki, a także obrotu nimi, za pośrednictwem ekranów Micro LED oraz telewizorów Neo QLED i The Frame.

Z kolei funkcja Smart Calibration pozwala dostroić ustawienia jakości obrazu. Tryb podstawowy oferuje łatwą i szybką kalibrację ekranu w 30 sekund, natomiast tryb profesjonalny ma zapewnić jego optymalną jakość w ok. 10 minut.

Telewizory Samsunga na 2022 rok z nowymi akcesoriami

Telewizory Samsunga na rok 2022 dostępne są ponadto z nowymi akcesoriami, które pozwalają spersonalizować wrażenia z użytkowania.

Rozwiązanie Auto Rotating Wall Mount and Stand wykorzystuje opcję orientacji pionowej oferowaną przez The Sero, umożliwiając widzom oglądanie treści rejestrowanych przez urządzenia mobilne poprzez automatyczną rotację ekranu. Dostępne jest z modelami The Frame i Neo QLED 4K/8K w rozmiarze do 65".

W związku z powyższym oferowane w roku 2022 urządzenia będą obsługiwały interfejs pionowy (w tym Smart Hub), będą również oferowały pionową funkcję Multi View. W efekcie można będzie korzystać z aplikacji takich jak YouTube i TikTok, a także z opcji mirroringu w orientacji pionowej. Co więcej, w pionie dostępne będą także funkcje lifestyle’owe, takie jak Ambient Mode+ i Art Mode. Na pilocie pojawi się też nowy przycisk rotacji.

Możliwość personalizacji zaoferują także nowe ramki dla The Frame i obsługujące pełen zakres ruchu smukłe wieszaki ścienne do wszystkich telewizorów Samsunga z oferty na rok 2022 w rozmiarze od 43" do 85" (z wyjątkiem Q80A i AU7000).

Samsung wprowadza także nowe soundbary

Soundbary Samsunga na rok 2022 oferują Q-Symphony - rozwiązanie generujące dźwięk przestrzenny i umożliwiające współpracę telewizorów Neo QLED z soundbarami firmy. Zostało ono uzupełnione poprzez dodanie synchroniczności. Pozwala to soundbarowi i systemowi nagłośnienia wokół telewizora działać wspólnie ze wszystkimi głośnikami zlokalizowanymi wewnątrz ekranu, w tym z głośnikami kanału górnego.

Samsung wyposażył nowe soundbary także w bezprzewodową łączność z Dolby Atmos (kompatybilne z telewizorami Samsung QLED na rok 2022), czyli bezprzewodowe połączenie telewizora Samsung Smart TV z soundbarem.

Co więcej, nowy soundbar HW-S800B Ultra Slim, o grubości 1,6", posiada kanały kierujące dźwięk ku górze oraz wykorzystuje technologię pasywnego radiatora w subwooferze, dzięki któremu generuje potężny bas mimo kompaktowej konstrukcji.

Dołącz do dyskusji: Samsung na CES 2022: nowe telewizory i ekrany na 2022 rok

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
To i nie dziwota, że media expert robi wyprzedaże jak sporo nowości wejdzie niedługo na rynek
odpowiedź
User
maniek
To i nie dziwota, że media expert robi wyprzedaże jak sporo nowości wejdzie niedługo na rynek
i co tam można dorwać?
odpowiedź