SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung udostępnia mobilną platformę Knox 2.0

Firma Samsung Electronics udostępniła na całym świecie mobilną platformę Knox 2.0, która ma zapewniać użytkownikom biznesowym zaawansowaną ochronę danych i prywatność.

Article

Oryginalny produkt wprowadzony na rynek w 2013 r. pod nazwą Samsung Knox (przeczytaj o nim więcej) - jako platforma chroniąca jądro systemu oraz kontener aplikacji – nosi obecnie nazwę Knox Workspace. Natomiast zaprezentowane podczas targów MWC 2014 w Barcelonie rozwiązanie Knox 2.0 obejmuje moduły Knox Workspace, EMM, Marketplace oraz Customization.

Knox Workspace jest już dostępny w smartfonie Samsung Galaxy S5, z możliwością aktywacji przez administratorów sieci IT na potrzeby późniejszego zastosowania. W ciągu najbliższych kilku miesięcy udostępnione zostaną aktualizacje systemu operacyjnego pozwalające na stosowanie Knox 2.0 w innych urządzeniach z rodziny Galaxy.

Znane z Knox 1.0 funkcje zarządzania MDM są kompatybilne z rozwiązaniem Knox 2.0, a użytkownicy przestrzeni roboczej Knox 1.0 zostaną automatycznie przeniesieni do systemu Knox 2.0 po dokonaniu aktualizacji systemu operacyjnego.

Knox Workspace oferuje usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa jądra, mające zapewniać spójne działanie poszczególnych elementów - od architektury jądra po aplikacje. Udoskonalone funkcje to m.in. zarządzanie certyfikatami z ochroną TrustZone, Knox Key Store, ochrona spójności systemu w czasie rzeczywistym, szyfrowanie ODE z ochroną TrustZone, dwuetapowe uwierzytelnienie biometryczne i Ulepszona architektura rozwiązania Knox.

Kontener Knox oferuje obsługę wszystkich aplikacji Android z oferty sklepu Google Play, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń dla aplikacji niezależnych producentów.

Dzięki współpracy z operatorami funkcja podziału opłat (Split-Billing) umożliwia oddzielne rozliczenia za korzystanie z aplikacji prywatnych i służbowych. Z kolei funkcje Universal MDM Client (UMC) i Samsung Enterprise Gateway (SEG) ułatwiają proces dołączania nowych użytkowników, dokonując wstępnej rejestracji profilu w SEG na serwerach MDM.

Poza funkcjami Knox 2.0, oferowanymi w ramach Knox Workspace, użytkownicy mogą również korzystać z dwóch nowych usług dostępnych w chmurze - Knox EMM i Knox Marketplace, a także z usługi Knox Customization. Knox EMM to wykorzystujący chmurę system zarządzania urządzeniami mobilnymi oraz zarządzania tożsamościami i prawami dostępu (SSO + usługa katalogowa) z zestawem zasad IT umożliwiających realizację wytycznych danego przedsiębiorstwa. Za sprawą Knox Marketplace firmy z sektora MŚP mogą teraz w jednym środowisku znaleźć, kupić i obsługiwać w chmurze firmowe aplikacje. Z kolei Knox Customization oferuje możliwość tworzenia spersonalizowanych rozwiązań B2B z wykorzystaniem gotowych elementów sprzętowych, dostarczając integratorom systemów pakiety SDK lub pliki binarne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung udostępnia mobilną platformę Knox 2.0

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl