SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung udostępnia mobilną platformę Knox 2.0

Firma Samsung Electronics udostępniła na całym świecie mobilną platformę Knox 2.0, która ma zapewniać użytkownikom biznesowym zaawansowaną ochronę danych i prywatność.

Article

Oryginalny produkt wprowadzony na rynek w 2013 r. pod nazwą Samsung Knox (przeczytaj o nim więcej) - jako platforma chroniąca jądro systemu oraz kontener aplikacji – nosi obecnie nazwę Knox Workspace. Natomiast zaprezentowane podczas targów MWC 2014 w Barcelonie rozwiązanie Knox 2.0 obejmuje moduły Knox Workspace, EMM, Marketplace oraz Customization.

Knox Workspace jest już dostępny w smartfonie Samsung Galaxy S5, z możliwością aktywacji przez administratorów sieci IT na potrzeby późniejszego zastosowania. W ciągu najbliższych kilku miesięcy udostępnione zostaną aktualizacje systemu operacyjnego pozwalające na stosowanie Knox 2.0 w innych urządzeniach z rodziny Galaxy.

Znane z Knox 1.0 funkcje zarządzania MDM są kompatybilne z rozwiązaniem Knox 2.0, a użytkownicy przestrzeni roboczej Knox 1.0 zostaną automatycznie przeniesieni do systemu Knox 2.0 po dokonaniu aktualizacji systemu operacyjnego.

Knox Workspace oferuje usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa jądra, mające zapewniać spójne działanie poszczególnych elementów - od architektury jądra po aplikacje. Udoskonalone funkcje to m.in. zarządzanie certyfikatami z ochroną TrustZone, Knox Key Store, ochrona spójności systemu w czasie rzeczywistym, szyfrowanie ODE z ochroną TrustZone, dwuetapowe uwierzytelnienie biometryczne i Ulepszona architektura rozwiązania Knox.

Kontener Knox oferuje obsługę wszystkich aplikacji Android z oferty sklepu Google Play, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń dla aplikacji niezależnych producentów.

Dzięki współpracy z operatorami funkcja podziału opłat (Split-Billing) umożliwia oddzielne rozliczenia za korzystanie z aplikacji prywatnych i służbowych. Z kolei funkcje Universal MDM Client (UMC) i Samsung Enterprise Gateway (SEG) ułatwiają proces dołączania nowych użytkowników, dokonując wstępnej rejestracji profilu w SEG na serwerach MDM.

Poza funkcjami Knox 2.0, oferowanymi w ramach Knox Workspace, użytkownicy mogą również korzystać z dwóch nowych usług dostępnych w chmurze - Knox EMM i Knox Marketplace, a także z usługi Knox Customization. Knox EMM to wykorzystujący chmurę system zarządzania urządzeniami mobilnymi oraz zarządzania tożsamościami i prawami dostępu (SSO + usługa katalogowa) z zestawem zasad IT umożliwiających realizację wytycznych danego przedsiębiorstwa. Za sprawą Knox Marketplace firmy z sektora MŚP mogą teraz w jednym środowisku znaleźć, kupić i obsługiwać w chmurze firmowe aplikacje. Z kolei Knox Customization oferuje możliwość tworzenia spersonalizowanych rozwiązań B2B z wykorzystaniem gotowych elementów sprzętowych, dostarczając integratorom systemów pakiety SDK lub pliki binarne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung udostępnia mobilną platformę Knox 2.0

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl