SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung w grach mobilnych stawia na Vulkan (wideo)

Firma Samsung Electronics postawiła na interfejs programistyczny Vulkan w grach przeznaczonych na platformy mobilne. Ma on zapewnić większą stabilność, krótszy czas reakcji oraz wyższą efektywność energetyczną gier uruchamianych na smartfonach Galaxy S7 i S7 Edge.

Na tegorocznych targach E3 na przykładzie trzech gier opartych na API Vulkan zaprezentowano, jak zastosowanie interfejsu Vulkan przekłada się na wrażenia gracza.

W przypadku tytułów takich jak Need for Speed: No Limits studia EA, Heroes of Incredible Tales (HIT) Nexon czy Vainglory Super Evil Megacorp, obraz jest bardziej szczegółowy, a gra reaguje szybciej.

Dzięki prostszym sterownikom Vulkan rozładowuje wąskie gardła w procesorach głównych, umożliwiając wykorzystanie kilku procesorów do poprawy wydajności, a także ogranicza zacięcia. W porównaniu z OpenGL ES API, Vulkan API zwiększa wydajność procesora graficznego, obniżając jednocześnie obciążenie procesora głównego.

Aby zwiększyć atrakcyjność gier uruchamianych na urządzeniach Galaxy S7 i S7 Edge, Samsung współpracuje ze swoimi partnerami, w tym wspomnianym Super Evil Megacorp, producentem gry Vainglory. W ramach tej współpracy, w tym roku obie firmy zorganizowały turniej Samsung Galaxy Vainglory Invitational na targach E3. Przez 2 dni przed zgromadzoną publicznością rywalizowały ze sobą cztery najlepsze zespoły Vainglory z różnych stron świata: Team Solomid z USA, G2 esports z Niemiec, Hunters z Chin oraz Invincible Armada z Korei. Ostatecznie zwyciężył zespół Invincible Armada, a Team Solomid zajął drugie miejsce.

Oprócz API Vulkan, Samsung stosuje wiele nnych technologii i rozwiązań służących poprawie wrażeń z gry. W urządzeniach Galaxy S7 i S7 Edge firma wprowadziła funkcje takie jak Game Launcher i Game Tools. Samsung oferuje także pakiet gier Galaxy zawierający ponad 40 tytułów i specjalnych bonusów dostępnych za pośrednictwem Galaxy Apps tylko dla użytkowników Galaxy S7 i S7 Edge.

Dołącz do dyskusji: Samsung w grach mobilnych stawia na Vulkan (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl