SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung WB650 i WB600 z 15-krotnym zoomem optycznym

Samsung Digital Imaging zaprezentował najnowsze modele zaawansowanych aparatów kompaktowych serii WB.

W nowych urządzeniach - WB650 i WB600 - zastosowano  12 megapikselową matrycę oraz szerokokątny obiektyw 24mm Schneider KREUZNACH z 15-krotnym zoomem optycznym. Dodatkowo, model WB650 wyposażono  trzycalowy wyświetlacz AMOLED i wbudowany moduł GPS z możliwością geotagowania zdjęć z całego świata.

- Nowe aparaty stanowią odpowiedź Samsunga na aktualne wymagania konsumentów - mówi SJ Park, CEO Samsung Digital Imaging Company. - Dzięki połączeniu znakomitych obiektywów i nowatorskich funkcji, ułatwiających wykonanie doskonałych zdjęć, seria WB Samsunga podnosi poprzeczkę dla zaawansowanych aparatów kompaktowych - dodaje.

Obiektyw ultra-szerokokątny 24mm z 15-krotnym zoomem optycznym
Nowe modele Samsung WB650 i WB600 oferują najlepsze parametry w klasie kompaktowych aparatów typu high-zoom dzięki zastosowaniu super szerokokątnego obiektywu 24mm z 15-krotnym zoomem optycznym. Wykorzystane w serii WB obiektywy, jako pierwsze na świecie, oferują tak duże zbliżenia przy grubości aparatu poniżej 30mm. Szeroki kąt i właściwości teleobiektywu pozwalają na uchwycenie szerszego planu z mniejszej odległości, dzięki czemu doskonale sprawdzą się zarówno przy fotografowaniu krajobrazów, przyjęć ze znajomymi, jak i architektury. Zaawansowana optyka Schneider KREUZNACH wykorzystuje także podwójną, optyczną i cyfrową stabilizację obrazu, co ułatwia wykonanie perfekcyjnie ostrych ujęć. Stabilizator optyczny równoważy drżenie rąk, delikatnie przesuwając soczewkę w kierunku przeciwnym do ruchu aparatu. Jeśli to nie wystarczy, do akcji wkracza stabilizator cyfrowy, który minimalizuje możliwość wykonania nieostrej fotografii.

Zaawansowany ekran AMOLED
W modelu WB600 zastosowano duży ekran TFT LCD o przekątnej 3 cali.

Aparat WB650 wyposażono natomiast w 3-calowy wyświetlacz AMOLED, który zapewnia znacznie jaśniejszy i ostrzejszy obraz, który możemy oglądać nawet w pełnym słońcu. Zastosowanie ekranu AMOLED to również mniejsze zużycie energii, wyższy kontrast i żywsze kolory. Wykonane zdjęcia można oglądać pod dowolnym kątem, bez najmniejszej utraty ich jakości.

Technologia GPS i funkcja geotagowania
Samsung WB650 wykorzystuje wbudowany odbiornik GPS z funkcją geotagowania, co pozwala na dokładne określenie, gdzie na świecie dane zdjęcie zostało zrobione - aparat zapisuje informacje na temat długości i szerokości geograficznej, a także określa miasto, region i państwo. Użytkownik może również sprawdzić dokładne położenie miejsca wykonania fotografii na mapie w aparacie, bez konieczności przesyłania zdjęć do Internetu.

Nagrywanie wideo w jakości HD
Oba nowe modele aparatów - WB650 i WB600 - rejestrują również obrazy wideo w rozdzielczości 720p przy prędkości 30 klatek na sekundę. Dzięki zastosowaniu kodeka H.264 i łączności HDMI, aparat można podłączyć bezpośrednio do telewizora. Dla zapewniania najlepszej możliwej jakości wideo, nowe urządzenia wyposażono w inteligentny tryb automatycznego rozpoznawania scen Smart Auto. Funkcjonalność trybu Smart Auto w porównaniu z poprzednimi modelami serii (WB550 i WB500) rozbudowano o możliwość zastosowania zarówno do zdjęć, jak i filmów. Technologia ta, podobnie jak w przypadku fotografii, pozwala na dokładną analizę kompozycji ujęcia i automatyczny wybór spośród czterech zaprogramowanych ustawień takiego, które zapewni optymalną ekspozycję i balans kolorów.

Specyfikacja
 


 

WB650

WB600

Rozdzielczość matrycy (efektywnie)

12 megapikseli

12 megapikseli

Zoom optyczny

15-krotny zoom optyczny

super szerokokątny obiektyw 24mm

15-krotny zoom optyczny

super szerokokątny obiektyw 24mm

Obiektyw

Schneider-KREUZNACH

Schneider-KREUZNACH

Ekran

AMOLED, 3 cale

TFT LCD, 3 cale

Tryb filmowy

720p HD / 30 klatek na sekundę / format H.264, wbudowane złącze HDMI

720p HD / 30 klatek na sekundę / format H.264, wbudowane złącze HDMI

Wymiary

107 x 61 x 28mm

107 x 61 x 28mm

Funkcje dodatkowe

·          GPS:

o  Geotagowanie zdjęć

(Wyświetlana nazwa miasta)

o    Zaznaczanie lokalizacji na mapie

o    Określenie pozycji w czasie rzeczywistym

·          Podwójna stabilizacja obrazu (optyczna i cyfrowa)

·          Inteligentny tryb automatyczny (Smart Auto w trybie foto i wideo)

·          Inteligentny Album

·          Inteligentne filtry

(miniatura, winietowanie, rybie oko)

·         System idealnego zdjęcia portretowego:

o    Upiększanie, wykrywanie twarzy, autoportret, wykrywanie uśmiechu, wykrywanie mrugnięcia, korekta czerwonych oczu, wykrywanie mrugnięć

·          Wybór stylu zdjęcia

·          Pełna kontrola ręczna ustawień

o    Czas migawki, priorytet przysłony

·          Podwójna stabilizacja obrazu (optyczna i cyfrowa)

·          Inteligentny tryb automatyczny (Smart Auto w trybie foto i wideo)

·          Inteligentny Album

·          Inteligentne filtry

·          (miniatura, winietowanie, rybie oko)

·          System idealnego zdjęcia portretowego:

·          Upiększanie, wykrywanie twarzy, autoportret, wykrywanie uśmiechu, wykrywanie mrugnięcia, korekta czerwonych oczu, wykrywanie mrugnięć

·          Wybór stylu zdjęcia

·          Pełna kontrola ręczna ustawień

·          Czas migawki, priorytet przysłony

Dostępność

Marzec 2010

Marzec 2010

* Dane techniczne mogą ulec zmianom

Dołącz do dyskusji: Samsung WB650 i WB600 z 15-krotnym zoomem optycznym

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
android
rewelacja!!!
odpowiedź