SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung wycofuje z rynku Galaxy Note 7, prosi użytkowników o wyłączenie urządzeń

Koncern Samsung zwrócił się do swoich partnerów na całym świecie o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży smartfonów Galaxy Note 7, które mogą ulec samozapłonowi. - Prosimy użytkowników o wyłączenie tych urządzeń, o dalszych krokach będziemy informować na bieżąco - zapowiada w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Polska.

Awaria smartfona Samsung Galaxy Note 7Article

Wczoraj pojawiły się informacje o tym, że Samsung wstrzymał produkcję i dostawy na rynek nowych egzemplarzy Galaxy Note 7, które miały być wolne od ujawnionej na początku września br. wady powodującej samozapłon urządzeń.

Teraz w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Samsung poinformował o wstrzymaniu globalnej sprzedaży Galaxy Note 7 i wezwał wszystkich swoich partnerów handlowych oraz operatorów do wycofania tego modelu z oferty.

Z kolei w SMS-ach wysłanych do obecnych użytkowników Galaxy Note 7 producent apeluje o wyłączenie tych urządzeń i niekorzystanie z nich do czasu otrzymania informacji o dalszym postępowaniu.

Samsung zapewnia jednocześnie, że prowadzi intensywne śledztwo mające odpowiedzieć na pytanie o przyczyny awarii smartfonów.

Powodem zatrzymania sprzedaży jest fakt, że w ostatnich dniach doszło do kilku przypadków samoczynnego zapalenia się tych egzemplarzy Galaxy Note 7, które zostały wymienione w ramach akcji ogłoszonej przez Samsunga i obejmującej w sumie 2,5 mln sztuk smartfonów.

W jednym z przypadków telefon zapalił się na stoliku w restauracji, w innym zaś - na pokładzie samolotu. Z tego powodu wiele linii lotniczych ponownie wprowadziło zakaz korzystania z Galaxy Note 7 w trakcie lotów.

W rozmowie z serwisem Wirtualnememdia.pl Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Polska nie potwierdził wcześniejszych doniesień o wstrzymaniu produkcji Galaxy Note 7. Przyznał natomiast, że sprzedaż smartfona została zawieszona w trybie natychmiastowym.

- Obecnie prosimy użytkowników Galaxy Note 7 o wyłączenie tych urządzeń, pracujemy intensywnie nad rozwiązaniem problemu, o dalszych krokach będziemy informować na bieżąco - zapowiedział Krynicki nie potwierdzając na razie, czy i w jakim trybie użytkownicy będą mogli zwrócić zakupione egzemplarze wadliwego smartfona. Nieoficjalnie wiadomo, że w Polsce w rękach użytkowników jest obecnie kilkaset sztuk Galaxy Note 7, na świecie sprzedano ok. 2,5 mln egzemplarzy tych urządzeń.

Dołącz do dyskusji: Samsung wycofuje z rynku Galaxy Note 7, prosi użytkowników o wyłączenie urządzeń

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
dobre ;)
odpowiedź
User
inny
No i całe szczęście, że go nie wziąłem w końcu... Już się zastanawiałem jak byłem w ME i prawie byłem zdydowany, ale jednak wygrał huawei i kilka stówek w kieszeni. No i brak wybuchów;P
odpowiedź
User
zdziwiony
dziwie się że akcja naprawcza nie rozwiązała problemu, przecież wymiana wadliwego na wadliwe powinna świetnie zadziałać.
odpowiedź