SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung z rekordowym zyskiem i trzema prezesami zamiast jednego

W III kwartale 2017 roku koncern Samsung Electronics zanotował 12,9 miliarda dolarów zysku operacyjnego, co jest rekordowym wynikiem w historii firmy. Lokomotywą wzrostów okazał się segment półprzewodników, w którym przychody zwiększyły się o 51 procent. Nastąpiły też istotne zmiany w strukturze koncernu – zamiast jednego prezesa będzie nim kierować równolegle trzech CEO.

Article

W raportowanym okresie III kwartału br. przychody Samsunga przekroczyły poziom 55,1 mld dol., co oznacza wzrost o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

Rekordowe wyniki w historii firmy zanotowano po stronie zysku operacyjnego, który zamknął się kwotą ponad 12,9 mld dol. i był wyższy o 179 proc. rok do roku.

Jak podaje Samsung głównym motorem napędzającym wyniki finansowe stał się segment produkcji półprzewodników oraz modułów pamięci do urządzeń elektronicznych. Tutaj przychody wzrosły o 51 proc. dając w efekcie kwotę 17,7 mld dol., podczas gdy zysk operacyjny w tym segmencie zwiększył się rok do roku trzykrotnie przekraczając poziom 8,8 mld dol.

W raportowanym okresie sprzedaż urządzeń przenośnych Samsunga (głównie smartfonów) wzrosła co prawda o 23 proc., jednak zyski w tym segmencie spadły w efekcie słabszego popytu na modele ze średniej i najniższej półki cenowej.

Przy okazji kwartalnego raportu finansowego Samsung ogłosił wprowadzenie nowej struktury w najwyższym kierownictwie koncernu po zapowiedzi opuszczenia stanowiska prezesa przez Kwona Oh-hyun.

Według zapowiedzi firmą będą kierować wspólnie trzej CEO odpowiadający za najważniejsze segmenty koncernu.

Kim Ki-nam będzie zarządzał działem odpowiedzialnym za produkcję i sprzedaż podzespołów elektronicznych, Kim Hyun-suk pokieruje segmentem elektroniki konsumenckiej, a Koh Dong-jin będzie odpowiedzialny za dział mobile i IT.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung z rekordowym zyskiem i trzema prezesami zamiast jednego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl