SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung zatrudnia nowych ludzi

Samsung electronics polska ogłosił plany swojego centrum badań i rozwoju oprogramowania w Polsce

Samsung Electronics Polska ogłosił plany swojego Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania (R&D) w Polsce. Zakładają one zatrudnienie ok. 200 osób w 2005 roku oraz zwiększenie zatrudnienia o kolejne 400 osób do końca 2007 roku. Planowana przez Centrum sprzedaż urządzeń do odbioru telewizji cyfrowej (dekoderów) w 2005 roku na rynkach Europy i Azji Środkowo - Wchodniej (EMEA) wynosi milion sztuk (około 10% rynku).

Produkty Centrum Oprogramowania to dekodery telewizji cyfrowej, nazywane fachowo set-top-box (STB) lub odbiornik telewizji cyfrowej. W zależności od rodzaju odbiornika mamy do czynienia z urządzeniami do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej, kablowej lub naziemnej. Samsung produkuje również urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej w sieci komputerowej. Takie urządzenia nazywane są IP-Box (na razie dostępne tylko na rynku amerykańskim i japońskim).

W zależności od stopnia zaawansowania technologicznego i funkcjonalności ceny odbiorników kształtują się na poziomie około 80 Euro dla najprostszych urządzeń do odbioru bezpłatnych kanałów do nawet 1000 Euro dla bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń posiadających szereg dodatkowych, interaktywnych funkcji.

Urządzenia produkowane w polskim Centrum Badań i Rozwoju są z powodzeniem sprzedawane i wdrażane u wielu znanych operatorów Telewizji Cyfrowej na całym świecie. Głównym obszarem działania jest Europa i Azja Środkowo-Wschodnia, gdzie Samsung współpracuje z takimi operatorami jak: Premiere, KDG w Niemczech, Essent w Holandii, SkyItaly i MediaSet we Włoszech, BSkyB w Wielkiej Brytanii, ComHem i Boxer w Szwecji, Digita w Finlandii, Volia na Ukrainie, NTV+ w Rosji, Baltcom na Łotwie, HOT w Izraelu czy Polsat w Polsce.

"Nie jest wykluczone przeniesienie w najbliższym czasie z Korei do Polski kolejnych produktów - również tych najnowszej generacji o największym zaawansowaniu technologicznym. Aktualnie trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia prac związanych z rozwojem oprogramowania do urządzeń typu DVD, HDTV, kamer cyfrowych i zestawów kina domowego" mówi Dyrektor Centrum R&D Yong Gu Kim.

Podobne Centra Samsung ma w USA, Rosji, Izraelu i Indiach.

Centrum Badań i Rozwoju powstało w 2000 roku w Warszawie. Zatrudniało wówczas zespół 10 programistów. Wybór Polski jako miejsca lokalizacji Centrum podyktowany był przede wszystkim dostępnością licznej i bardzo dobrze wykształconej kadry inżynierskiej.

"Szczególnie środowiska akademickie takich ośrodków jak Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski były głównym celem współpracy, ale absolwenci innych renomowanych uczelni w Polsce stanowią również znaczny procent zatrudnionych. Kolejnym argumentem przemawiającym za Polską był dostęp do dużej ilości nadawanych na żywo sygnałów satelitarnej telewizji cyfrowej, niedostępnych w Korei" mówi Yong Gu Kim.

Dzisiaj, Centrum liczy ponad 100 osób i stanowi podstawę rozwoju i planowanej ekspansji na rynki krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zlokalizowanie Centrum w Europie Środkowej umożliwia firmie Samsung bezpośredni kontakt z klientami oraz szybkie reagowanie na ich potrzeby. Zatrudnienie polskich inżynierów, ekspertów w dziedzinie techniki cyfrowej oraz wykorzystanie zaawansowanych technologii zapewnia wysoką jakość produkowanych dekoderów i uznanie ich na rynkach państw europejskich.

W 2004 roku w Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania zatrudniono 70 osób. Dalsze plany zatrudnienia (200 osób w 2005 roku oraz zwiększenie zatrudnienia o kolejne 400 osób do końca 2007) związane są z dynamicznym rozwojem rynku jak również z coraz większymi oczekiwaniami względem polskiego zespołu.

Z początkiem września 2004r. cały zespół R&D w Polsce przeniósł się do nowej lokalizacji - biurowiec IBC w Warszawie przy Al. Armii Ludowej 14 - gdzie istnieją odpowiednie możliwości techniczne dla realizacji nowych projektów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung zatrudnia nowych ludzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl