SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samuel Pereira wygrał z Sokiem z Buraka. "To zwycięstwo z politycznym hejtem"

Mariusz Kozak-Zagozda, twórca satyrycznego profilu Sok z Buraka, przegrał w sądzie z Samuelem Pereirą, byłym szefem portalu tvp.info. Sprawa dotyczyła podania nieprawdziwego cytatu dziennikarza. - To duża radość po latach usłyszeć taki wyrok. Sok z Buraka przez lata zatruwał dusze i serca obywateli, antagonizował ludzi - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira. 

Samuel Pereira, fot. LinkedInSamuel Pereira, fot. LinkedIn

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie nieprawdziwego cytatu z Samuela Pereiry, który został opublikowany na stronie Soku z Buraka na Facebooku 3 października 2016 roku. - Rodzisz szmato! Rodzisz 12-letnia szmato zgwałcona w parku, kiedy wracałaś ze szkoły. Rodzisz szmato robaka bez nóg, rąk i głowy! Że ci się nie podoba? Trudno! Rodzisz ku***a! - tak brzmiał cytat, który był opatrzony zdjęciem Samuela Pereiry i miał rzekomo pochodzić z jego profilu na Twitterze. 

Decyzją sądu Mariusz Kozak-Zagozda ma zapłacić 3 tys. zł odszkodowania Samuelowi Pereirze, a także napisać oświadczenie, w którym go przeprasza - podał serwis i.pl. "Ja, Mariusz Kozak-Zagozda, przepraszam Samuela Pereirę za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci czci poprzez opublikowanie w dniu 3 października 2016 roku na profilu Sok z Buraka w portalu społecznościowym facebook.com grafiki zawierającej wizerunek Samuela Pereiry wraz z nieprawdziwymi twierdzeniami, które zostały niesłusznie przypisanie Samuelowi Pereirze, a nigdy nie zostały przez niego sformułowane” - brzmi treść oświadczenia. Wyrok jest nieprawomocny. 

- To duża radość po latach usłyszeć taki wyrok. Sok z Buraka przez lata zatruwał dusze i serca obywateli, antagonizował ludzi, a jak się później okazało wszystko to finansowała Platforma Obywatelska. To duże zwycięstwo z politycznym hejtem. Wczoraj wyszło na jaw ile pieniędzy dostawał inny hejter, Pablo Morales, ale również Mariusz Kozak-Zagozda był na tej liście płac, a finansował go dodatkowo również Roman Giertych. Dziś teksty, w których ujawniliśmy te fakty - są niedostępne na stronach TVP - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira. 

Poprosiliśmy o komentarz Mariusza Kozaka-Zagozdę, ale do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Czytaj także: Atakował przeciwników PO i otrzymywał pieniądze z partii. “Nie dostałem złotówki za komentarze”

Twórca Soku z Buraka dostawał wynagrodzenie z PO

Pod koniec kwietnia 2021 roku Interia dotarła do sprawozdania finansowego Platformy Obywatelskiej za 2020 rok. Wynikało z niego, że Mariusz Kozak-Zagozda dostawał regularne przelewy z PO. Ich wysokość wynosiła od 149 do ponad 8 tys. zł. Najwięcej zarobił od partii w lipcu 2020 roku (10,5 tys. zł), a przez cały rok było to łącznie 104,6 tys. zł.

Mariusz Kozak-Zagozdza to twórca fanpage’a facebookowego Sok z Buraka, który ostro krytykował PiS i mocno wspierał PO, kiedy była ona w opozycji. We wrześniu 2019 roku tygodnik „Sieci” ujawnił, że Kozak-Zagozda w połowie 2018 roku został zatrudniony przez partię, a od wiosny 2019 roku pracuje też w warszawskim ratuszu, gdzie prowadzi profile w social mediach. 

Czytaj także: Powstaje serial o patoinfluencerach. Za projektem stoją Staśko i Sadowska

Dołącz do dyskusji: Samuel Pereira wygrał z Sokiem z Buraka. "To zwycięstwo z politycznym hejtem"

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WZ
Sok z Buraka - 1 z największych raków internetu. Trzeba to tępić. Pogłębia tylko podziały wśród Polaków.
odpowiedź
User
ZW
Sok z Buraka - 1 z największych raków internetu. Trzeba to tępić. Pogłębia tylko podziały wśród Polaków.


Tak, pisowski trollu. A pisiory przez 8 lat łączyły ludzi w miłości ponad podziałami.
odpowiedź
User
rar
Sok z Buraka - 1 z największych raków internetu. Trzeba to tępić. Pogłębia tylko podziały wśród Polaków.


Tak, pisowski trollu. A pisiory przez 8 lat łączyły ludzi w miłości ponad podziałami.
Przestań ciągle oglądać TVNy. To pomaga...
odpowiedź