SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Burzyńska pozwała Pereirę i TVP.info. Rusza proces

16 października odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie, jaką portalowi Tvp.info i jego redaktorowi naczelnemu Samuelowi Pereirze wytoczyła dziennikarka „Faktu” Agnieszka Burzyńska - dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Tvp.info we wrześniu ub.r. pisało, że Burzyńska zamieszkała z Jackiem Protasiewiczem.

Agnieszka Burzyńska, Samuel Pereira (screen: YouTube/FAKT, YouTube/TVP Info)Article

Dziennikarka polityczna „Faktu” Agnieszka Burzyńska w lipcu ub.r. została zawieszona przez naczelnych „Faktu” i Onetu z powodu „potencjalnego konfliktu interesów”. Wcześniej pojawiały się doniesienia o prywatnej relacji dziennikarki i polityka opozycji. Burzyńska skomentowała oświadczenie krótkim wpisem w mediach społecznościowych. „Jeśli chodzi o konflikt interesów? Wszystkie rozmowy są w internecie” - podkreśliła.

W sierpniu ub.r. dziennikarka ostatecznie zniknęła z podcastu „Stan po Burzy”, który prowadziła z Andrzejem Stankiewiczem z Onetu, natomiast dalej prowadziła wywiady z politykami na portalu Fakt.pl. - Po otrzymaniu od Agnieszki Burzyńskiej oświadczenia potwierdzającego formalny konflikt interesów, redaktorzy naczelni „Faktu" i Onetu przeprowadzili analizę edytorialu. Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy – przekazała nam wówczas Agnieszka Skrzypek-Makowska, szefowa komunikacji zewnętrznej spółki.

We wrześniu ub.r. portal Tvp.info napisał, że Burzyńska zamieszkała wspólnie z Jackiem Protasiewiczem pod Warszawą. „Udało nam się potwierdzić między innymi, że dziennikarka i polityk są współwłaścicielami co najmniej jednego mieszkania w powiecie wołomińskim” – czytamy w tekście podpisanym pseudonimami SAP, SL. Przypomniano w nim również, że w internecie i w środowisku dziennikarskim od kilku już lat pojawiały się informacje o związku dziennikarki i polityka.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Burzyńska zapowiadała wtedy, że sprawa znajdzie finał w sądzie. Na Twitterze pisała wówczas, że daje portalowi 10 dni na zamieszczenie sprostowania (do 13 października ub.r.). To jednak nie ukazało się.

Rusza rozprawa

Jak dowiedziały się teraz nieoficjalnie Wirtualnemedia.pl, za chwilę ma w tej sprawie ruszyć proces. Pierwsza rozprawa odbędzie się w poniedziałek 16 października. Burzyńska wytoczyła Tvp.info i jego naczelnemu Samuelowi Pereirze (obecnie wicedyrektorowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej) pozew cywilny z art. 39 Prawa prasowego (dochodzenie roszczenia o opublikowanie sprostowania), domaga się sprostowania artykułu.

Burzyńska nie chciała z nami rozmawiać na temat procesu. „Rozumiem wściekłość, ale takie są fakty. Sprawa dotyczy głośnej sprawy, którą opisywały liczne media, a podane przez nas informacje są prawdziwe” - bronił w ub.r. materiału Pereira w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Agnieszka Burzyńska związana jest z „Faktem” od wiosny 2016 roku - początkowo pracowała w dziale politycznym dziennika, w połowie 2019 roku przeszła do działu opinii. Od kwietnia 2019 roku prowadziła podcast „Stan po burzy”. W przeszłości pracowała m.in. w RMF FM, tygodniku „Wprost” oraz serwisie Kulisy24.pl.

„Fakt” od lat jest liderem sprzedaży na rynku dzienników ogólnopolskich, w drugim kwartale br. średnia sprzedaż wydania wyniosła 124 863 egz., czyli o 11,15 proc. mniej niż przed rokiem (dane PBC).

Dołącz do dyskusji: Burzyńska pozwała Pereirę i TVP.info. Rusza proces

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iryk
Pereiro taki sam jak Kurski rozwód i udaje...niech płaci swoich pieniędzy
odpowiedź
User
Pawel
Agnieszka już z Jackiem nie mieszka ?
odpowiedź
User
Icek
Trzeźwiutkiego poranka ….
odpowiedź