SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Santander Bank Polska: w oddziałach kod z SMS-a zamiast podpisu do autoryzacji

Santander Bank Polska wprowadził nowy sposób potwierdzania transakcji w swoich oddziałach. Teraz zamiast podpisu klienci mogą to zrobić smsKodem.

Nowy sposób autoryzacji transakcji w oddziałach Santander Bank Polska ma przyspieszyć obsługę klientów oraz zmniejszyć zużycie papieru.

Klienci banku będą mogli smsKodem autoryzować w oddziałach wybrane transakcje. Jest to usługa dla klientów indywidualnych i dotyczy transakcji do kwoty 10 tys. zł, pojedynczej wpłaty własnej gotówki na rachunek, pojedynczej wypłaty gotówki z rachunku oraz przelewu w złotówkach (wewnętrznego i krajowego Elixir).

Żeby zaakceptować transakcję za pomocą smsKodu, klient musi mieć przy sobie telefon komórkowy. Numer telefonu jest zapisany w systemie banku. Pracownik rejestruje dyspozycję klienta w systemie, po czym wysyła wiadomość z danymi transakcji oraz smsKodem. Klient sprawdza, czy dane transakcji z SMS są zgodne z jego dyspozycja?. Jeśli tak – podaje smsKod i transakcja zostaje potwierdzona.

Klienci będą mogli wybrać formę autoryzacji transakcji – czy chcą je zatwierdzić poprzez smsKod czy podpis. Dodatkowo, jeśli klient ma adres e-mail zapisany w systemie banku, może otrzymać´ potwierdzenie wykonania transakcji elektronicznie.

Dołącz do dyskusji: Santander Bank Polska: w oddziałach kod z SMS-a zamiast podpisu do autoryzacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl