SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Santander inwestuje 1,7 mld zł w fintech Ebury

Banco Santander został strategicznym inwestorem w fintech Ebury, działający w sektorze międzynarodowych rozliczeń dla firm. Łącznie inwestycja Santandera wyniesie 350 mln funtów, tj. ponad 1,7 mld zł.

Article

Zgodnie z warunkami transakcji, Banco Santander obejmie 50,1% udziałów w Ebury za cenę 350 mln funtów szterlingów (tj. ponad 1,7 mld zł), z czego 70 mln funtów (niemal 350 mln zł) zasili kapitały własne Ebury. Środki te zostaną przeznaczone na kontynuację rozwoju Ebury oraz jego wejście na nowe rynki, przede wszystkim Ameryki Łacińskiej oraz Azji.

Ebury będzie kontynuować swoją działalność biznesową jako niezależny podmiot. Będzie przy tym wspierane przez Santandera, również w ramach jego kompetencji w skalowaniu i rozwijaniu biznesów, w które dotychczas zainwestował ten bank.

Obecni właściciele Ebury, łącznie z założycielami (Juan Lobato i Salvador García) i osobami zarządzającymi, pozostaną w strukturze udziałowej i będą uczestniczyć w dalszej jego ekspansji, wspartej dodatkowym kapitałem. Do rady dyrektorów Ebury dołączy w roli przewodniczącego Sergio Rial, prezes zarządu Banco Santander Brasil.

Banco Santander szacuje, że w średnim okresie czasu stopa zwrotu z inwestycji w Ebury (RoIC) będzie wyższa niż 25% w 2024 r.

Ebury specjalizuje się w zakresie usług wymiany walut oraz usług płatniczych, a w jej bazie klientów znajdują się małe i średniej wielkości firmy, średniej wielkości korporacje, banki oraz niebankowe instytucje finansowe. Firma posiada status instytucji pieniądza elektronicznego. Obecnie Ebury zatrudnia 900 pracowników w 22 biurach w 19 krajach (w tym ponad 60 w Polsce i Czechach).

Od założenia w 2009 r. do inwestycji Grupy Santander spółka pozyskała 134 mln dolarów finansowania. W ciągu ostatnich 3 lat Ebury realizowało średnioroczny wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 40%, a w samym 2018 r. zrealizowała płatności o wartości 16,7 mld funtów (tj. ponad 80 mld zł) dla 43 tys. przedsiębiorstw z całego świata.

Dołącz do dyskusji: Santander inwestuje 1,7 mld zł w fintech Ebury

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl