SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SARE i Maison tworzą firmę badawczą MobiQuest

Działalność rozpoczyna firma MobiQuest, która będzie zajmować się badaniami rynkowymi opartymi na nowych technologiach. Po połowie udziałów w spółce mają grupa kapitałowa SARE i domu badawczy Maison.

MobiQuest będzie działać w obszarze badań rynkowych realizowanych za pośrednictwem nowych technologii, głównie internetu i telefonii komórkowej. Firma ma zapewniać dostęp do obiektywnych opinii oparty na mobilności i szybkości sumowania wyników. Spółka będzie wykorzystywać kompetencje badawcze firmy Maison oraz zaplecze technologiczne SARE.

Prezesem MobiQuestu został Tomasz Pruszczyński, prezes zarządu SARE. W zarządzie nowej spółki zasiada też Aleksander Habrzyk.

- Tworząc MobiQuest, wykorzystujemy potencjał jaki tkwi w branży, a także w naszym systemie. Działalność nowej spółki możliwa jest dzięki integracji modułu ankiet z e-mail i mobile marketingiem, które oferuje nasz system - opisuje Pruszczyński. - Badania z użyciem nowych technologii to przede wszystkim: możliwość zadawania pytań konsumentom znajdującym się w konkretnej sytuacji, np. podczas robienia zakupów w sklepie czy oglądania telewizji. To również szybsze uzyskiwanie informacji - nawet w ciągu kilku godzin od zadania pytania i niższe koszty badań niż metodami tradycyjnymi - dodaje Habrzyk.

Klienci MobiQuest będą mogli przeprowadzić reprezentatywny sondaż na skalę ogólnopolską, używając do tego tylko telefonu komórkowego. Realizacja ankiety, na reprezentatywnej grupie respondentów, będzie przebiegać szybko, dlatego przedstawiciele firmy liczą, że z jej usług będą korzystać np. dziennikarze i media.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SARE i Maison tworzą firmę badawczą MobiQuest

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl