SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sare: Mateusz Walczak odszedł z zarządu, Anna Lubowska i Tomasz Woźniak powołani do rady nadzorczej

Mateusz Walczak zrezygnował z funkcji członka zarządu spółki Sare, podmiotu dominującego w grupie kapitałowej obejmującej też m.in. firmy Inis, JU, Salelifter, VideoTarget i Fast White Cat. Natomiast do rady nadzorczej Sare powołano Tomasza Woźniaka i Annę Lubowską. W minionym kwartale Grupa Sare zanotowała 13,97 mln zł wpływów sprzedażowych i 360 tys. zł straty netto.

Anna Lubowska i Tomasz WoźniakArticle

W komunikacie giełdowym Sare nie podano powodu rezygnacji Mateusza Walczaka. Z zarządu spółki menedżer odszedł w miniony piątek.

Walczak do zarządu Sare został powołany w kwietniu ub.r. Prezesem firmy Dariusz Piekarski, a członkiem zarządu Przemysław Marcol, obaj pełnią te funkcje od czerwca 2016 roku.

Pracę w Grupie Sare Mateusz Walczak zaczął w 2007 roku. W spółce Inis pełnił kolejno funkcje starszego programisty i lidera zespołu, w styczniu 2016 roku Mateusz Walczak został dyrektorem ds. technologii w Salelifter, a w sierpniu 2017 roku - członkiem zarządu Inis.

Anna Lubowska i Tomasz Woźniak w radzie nadzorczej Sare

W minionym tygodniu nastąpiły też zmiany w radzie nadzorczej Sare. Z funkcji jej członków zrezygnowali Wojciech Mróz i Rafał Plutecki. Pierwszy był w radzie od maja 2016 roku, a drugi od marca ub.r.

Jednocześnie w skład rady nadzorczej Sare powołani zostali Anna Lubowska i Tomasz Woźniak. Lubowska przez ponad 25 lat pracowała w branży marketingowej. Była związana z koncernem WPP, z czego przez 20 lat w domu mediowym MEC, m.in. jako szefowa w Polsce i regionie CEE. Natomiast od jesieni 2017 roku do jesieni ub.r. była prezesem GroupM Polska, obecnie pracuje jako niezależny konsultant.

Tomasz Woźniak od ponad 10 lat jest współwłaścicielem i prezesem agencji technologicznej Future Mind. Wcześniej pracował m.in. jako szef działu marketingu internetowego w BNP Paribas i dyrektor ds. rozwoju biznesu w sieci reklamy internetowej Ad-Vice.

W radzie nadzorczej Sare nadal są Dawid Sukacz (jako przewodniczący), Dariusz Górka (wiceprzewodniczący), Konrad Żaczek i Michał Reck.

Grupa Sare ze spadkiem wpływów i stratą netto

W minionym kwartale Grupa Sare zanotowała 13,97 mln zł przychodów sprzedażowych, co wobec 10,06 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 38,8 proc. Natomiast wynik netto firmy pogorszył się w skali roku z 565,7 tys. zł do 359,5 tys. zł.

Wydatki Grupy Sare na usługi obce zwiększyły się rok do roku z 5,17 do 8,6 mln zł, a na wynagrodzenia - z 2,64 do 3,73 mln zł.

Segment obejmujący spółkę Sare zanotował w skali roku spadek wpływów z 2,62 do 2,23 mln zł oraz wzrost straty netto z 516 do 815 tys. zł.

Pozostała działalność firmy została rozdzielona na dwa segmenty operacyjne. Ponadto firma pod koniec ub.r. kupiła 94 proc. akcji spółki Fast White Cat zajmującej się tworzeniem e-sklepów (wydała na to 1,95 mln zł plus pakiet swoich akcji). W zeszłym kwartale Fast White Cat osiągnęła 3,03 mln zł przychodów sprzedażowych i 196,8 tys. zł zysku netto.

Z kolei wiosną ub.r. Grupa Sare przejęła od HubStyle za ok. 1,8 mln zł spółkę Sales Inteligence oferującą narzędzia do prowadzenia i promowania sklepów internetowych i porównywarek cenowych. W zeszłym kwartale pion Grupy Sare obejmujący Sales Inteligence zanotował 3,03 mln zł wpływów sprzedażowych i 48,4 tys. zł zysku netto.

Na początku ub.r. większościowy pakiet akcji Sare przejął fundusz 21 Concordia poprzez swoją spółkę zależną Polinvest 7. Obecnie należą do niej walory Sare stanowiące 60,5 proc. kapitału. Natomiast właścicielem 20,5 proc. akcji jest Tomasz Pruszczyński, w przeszłości prezes i członek rady nadzorczej firmy.

W piątek na koniec sesji giełdowej za akcję Sare płacono 4,40 zł, co daje kapitalizację spółki w wysokości 10,94 mln zł. Przez rok kurs firmy spadł z poziomu ok. 20 zł.

Dołącz do dyskusji: Sare: Mateusz Walczak odszedł z zarządu, Anna Lubowska i Tomasz Woźniak powołani do rady nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl