SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SBN w Polsce od 2008/2009 roku

Na przełomie 2008/2009 roku uruchomione zostanie przez łącza satelitarne o zasięgu europejskim, w tym polskim radio SBN.

SBN (Satellite Broadcasting Network) to system satelitarny, który pozwala na nadawanie sygnału cyfrowego przy wykorzystaniu krążącego na orbicie satelity. Sygnał satelitarny jest modulowany i odbierany dzięki specjalnie przystosowanym radioodbiornikom. Wysoką jakość przekazu gwarantuje zastosowana technologia cyfrowego przesyłu dźwięku - DAB (Digital Audio Broadcast). Technologia ta ujawnia szczególne zalety w przypadku odbiorników będących w ruchu, oferując niezakłócony odbiór audycji” - informuje Wirtualnemedia.pl Tomasz Lewiński, product manager SBN.

W usłudze znajdować się będzie ponad 100 kanałów muzycznych. Dostępne będą stacje prezentujące niemal wszystkie gatunki muzyczne: pop, rock, hip-hop, dance, muzykę elektroniczną, R&B, jazz, muzykę klasyczną, muzykę włoską, muzykę latynoską i muzykę filmową.

Sygnał dostępny będzie na przestrzeni 5000 tys. km i obejmować ma obszar całej Europy i części Azji.

SBN Polska należy do włoskiej spółki Satellite Broadcasting Network. Prezesem zarząd SBN Polska jest Sonia Draga, współzałożycielka Stowarzyszenia Miłośników Muzyki w Samochodzie Pasca, do tej pory znana z działalności wydawniczej.

„SBN aktualnie dostępny jest w naszym kraju jedynie poprzez łącza internetowe. Usługa dostępna jest od 6 czerwca. SBN nadaje sygnał wysokiej jakości porównywalny z odtwarzaczem CD i MP3 (128 kbps)” – mówi dalej Tomasz Lewiński.

Do odsłuch radia przez internet potrzebna jest karta. Karta ma zawierać 16-cyfrowy kod, który umożliwi użytkownikom witryny internetowej satbn.pl dostęp do oferty programowej. Polska wersja serwisu internetowego ruszy w ciągu miesiąca. Do tego czasu pierwsi użytkownicy będą mogli się logować na anglojęzycznej stronie. Koszt miesięcznego abonamentu wynosi 29,90 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SBN w Polsce od 2008/2009 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl