SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SDP chce zbierać pieniądze na prawników dla Lisickiego, Wróblewskiego i Gmyza

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich powołuje Fundusz Solidarności Dziennikarskiej. Ma on udzielać pomocy prawnej dziennikarzom znajdującym się w „nadzwyczajnych sytuacjach”.

SDP chce zbierać pieniądze na prawników dla Lisickiego, Wróblewskiego i Gmyza

Pomysł powołania Funduszu powstał po tym, jak Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media pozbawił pomocy prawnej byłych pracowników spółki. Chodzi o Cezarego Gmyza, byłego dziennikarza „Rzeczpospolitej”, Tomasza Wróblewskiego, byłego redaktora naczelnego tego tytułu oraz Pawła Lisickiego, który był naczelnym „Uważam Rze” i „Rz”. Przeciwko tym trzem osobom toczą się procesy sądowe (łącznie 10), wytoczone przeciwko nim jeszcze w czasie ich współpracy z Gremi Media (wówczas Presspublica, więcej na ten temat).

Teraz Wróblewski, Gmyz i Lisicki będą musieli sobie samodzielnie finansować pomoc prawną w tych postępowaniach.  Dlatego Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zdecydowało się im pomóc. Jego zarząd główny skierował już wniosek do władz z prośbą o umożliwienie przeprowadzenia zbiórki publicznej na rzecz Funduszu.

Jak już informowaliśmy, zarząd SDP zdecydował też, iż za pozbawienie opieki prawnej Lisickiego, Gmyza i Wróblewskiego, nominuje Grzegorza Hajdarowicza do anty-nagrody „Hiena Roku” (poznaj szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SDP chce zbierać pieniądze na prawników dla Lisickiego, Wróblewskiego i Gmyza

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kto wykańcza dziennikarstwo?
Niech SDP zacznie zbierać pieniądze na emerytury i ubezpieczenia zdrowotne dla dziennikarzy, którzy dziś pracują na umowy o dzieło za stawki kasjerek z Biedronki (zarabaiają 2500 na umowy o pracę), ale przynajmniej zatrudnionych zgodnie z kodeksem pracy. Czy SDP coś zrobiło, aby w przyszłości nie umierali pod płotem?
10 11
odpowiedź
User
bzduryztonsury
Siurpryza dla Gmyza...
8 8
odpowiedź
User
Katon
Zbierają ,ale wyłącznie na swoich tj. pisomanów
11 12
odpowiedź
User
nick.
ale się POrobiło w Lechistanie,
9 9
odpowiedź
User
merlot
Pisowscy prawnicy powinni to zrobić con amore.
12 9
odpowiedź