SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SDP: Maciej Samcik był rzetelny, pisząc w „GW” o SKOK-ach

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oddalił zarzuty redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” wobec opublikowanych niedawno w „Gazecie Wyborczej” artykułów Macieja Samcika dotyczących SKOK-ów.

SDP: Maciej Samcik był rzetelny, pisząc w „GW” o SKOK-ach

Przypomnijmy, że redaktor naczelny „Gazety Bankowej” Maciej Goniszewski w zeszłym tygodniu w piśmie do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy zarzucił Maciejowi Samcikowi, że jego grudniowym tekstom o SKOK-ach „bliżej do zjawisk typowych dla fanatyzmu i zaślepienia”. Samcik bronił się, zwracając uwagę, że wydawcą „Gazety Bankowej” jest spółka należąca do SKOK-ów (więcej o całej tej sytuacji).

Po rozpatrzeniu sprawy prezes SDP Krzysztof Skowroński oddalił wszystkie zarzuty Goniszewskiego wobec tekstów Samcika. Prezes SDP ocenił, że dziennikarz „GW” nie napisał nieprawdziwych informacji ani o sposobie działania i wynikach finansowych SKOK-ów, ani o zarobkach ich szefa Grzegorza Biereckiego. Samcik pomylił się jedynie, podając błędnie nazwę miejscowości, z której Bierecki startował do Senatu, ale szybko sprostował tę informację i za nią przeprosił, a ten błąd w istotny sposób nie zmieniał istoty artykułu.

„Po zbadaniu tych trzech zarzutów stwierdzamy, że w artykułach ‘SKOK-i trafią pod nadzór bankowy? Co to oznacza dla 2 mln członków?’ i ‘SKOK: cena moralnego podniesienia’ red. Maciej Samcik nie naruszył zasady rzetelności dziennikarskiej” - oświadczył Krzysztof Skowroński. „W tym miejscu również należy zaznaczyć, że czytelnik mógłby oczekiwać bardziej precyzyjnych wypowiedzi w tekście, co jest problemem nie tylko wymienionego autora, ale dosyć powszechnym” - dodał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SDP: Maciej Samcik był rzetelny, pisząc w „GW” o SKOK-ach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl